مجتبی گلیج به مدال طلا و یوس امامی به مدال برنز رقابت های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان دست یافتند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسابقات چهار وزن دوم رقابت های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان،  امروز (یکشنبه) در شهر بیدگوشچ لهستان برگزار شد و در پایان مجتبی گلیج در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال طلا دست یافت و یونس امامی در وزن ۶۵ کیلوگرم صاحب مدال برنز شد..
نتایج کشتی گیران کشورمان در روز دوم این رقابت ها به شرح زیر است:
در وزن ۶۵ کیلوگرم یونس امامی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۲ بر یک میهایل گئورگیف از بلغارستان را مغلوب کرد وی در دور سوم با نتیجه ۱۱ بر صفر یونیزاوا از ژاپن را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد اما در این مرحله مقابل باجرانگ قهرمان آسیا و نایب قهرمان بازی های آسیایی از هند با نتیجه ۹ بر  ۴ مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۶ ر ۴ یاووز از ترکیه را از پیش رو برداشت و صاحب مدال برزن شد.
در وزن ۷۰ کیلوگرم حمیدرضا زرین پیکر در دور اول با قرعه استراحت روبرو بود وی در دور دوم مقابل ذولفقار ماخاماتوف از قزاقستان با نتیجه ۶ بر ۵ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، زرین پیکر از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۷۴ کیلوگرم محمد متقی نیا در دور نخست با نتیجه ۷ بر ۴ مقابل یاجورو یاماساکی از ژاپن شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر ژاپنی مقابل حریف گرجستانی، متقی نیا از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم مجتبی گلیج در دور اول با نتیجه ۱۲ بر ۲ گئورگی نوگایف از اسلواکی را مغلوب کرد وی در در دور  دوم نیز واسیلی کاراس از رومانی را با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست داد. گلیج در دور سوم رسول ماگومدوف از روسیه را با نتیجه ۱۰ بر سه پشت سرگذاشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. گلیج در این مرحله و برای حضور در دیدار فینال با نتیجه ۸ بر ۴ مورازی مچیدلیدزه از اوکراین را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار دزیانیس خرامیانکوف از کشور بلاروس را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد و به مدال طلا دست یافت

همچنین ببینید

چهارمین دوره رقابت های کشتی فرنگی جام باشگاه های جهان

۱۰ کشور خارجی در چهارمین دوره رقابت های کشتی فرنگی جام باشگاه های جهان در …