رقابت هاى جهانى كشتى آزاد-پاريس/يزدانى طلا را بر سينه زد

جمعه شب ایران خوب خوابید. سرش را که روی بالشت گذاشت، دوباره به یاد آورد غرور انگیزترین پیروزی هایش در روز نخست کشتی آزاد قهرمانی جهان که لبالب بود از شور و افتخار. حسن یزدانی می غرید و رقبا را از دم تیغ می گذراند و ایران را به شوق می رساند. چنین باشکوه پیروز شدن سال ها بود که به چشم نمی آمد اما حسن یزدانی ‘یل یله میدون’ فولکلور مازندرانی را می شنید و روحیه می گرفت و روی تشک اجرایش می کرد!

در جهانی ۲۰۱۷ پاریس پس از حذف دور از انتظار رضا اطری و بهنام احسان پور، سومین مازندرانی حاضر جبران مافات کرد و خاک پاریس را توبره کرد.

فاتح المپیک ریو در رقابت های جهانی و در یک وزن بالاتر هم بدون مبارزی در اندازه های خودش بود و با چنان رشادتی کشتی گرفت که بی نظیر بود.

در وزن ۸۶ کیلوگرم جهانی کشتی آزاد، حسن یزدانی دلاور جویباری پس از استراحت در دور اول در دور بعد عظمت دولت بیکوف نایب قهرمان آسیا از قزاقستان را با نتیجه ۱۲ بر ۲ در کمتر از ۴ دقیقه شکست داد.
وی در دور سوم مقابل پیتر یانولوف دارنده مدال نقره بازی های اروپایی از مولداوی با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید که این کشتی هم سه دقیقه و چند ثانیه بطول انجامید. یزدانی در دور بعد مقابل الکساندر گوستیف نایب قهرمان اروپا از آذربایجان با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. این مسابقه هم زودتر از وقت پایان، به انتها رسید.
حسن در این مرحله و برای حضور در دیدار فینال مقابل ولادیسلاو والیف از روسیه با نتیجه ۴ بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. والیف روس سعی کرد با استراتژی رنگ باخته بانداژ و خون پس از ضربه سختی که به صورت حسن زد، پیروز شود ولی یزدانی لحظه ای هم اقتدارش را از دست نداد و به برتری دست یافت.

یزدانی در دیدار آخرش بوریس ماکویف از اسلواکی را در یک تایم و با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد و صاحب مدال طلا شد و همه را شگفت زده کرد. در دیدار نهایی هم ماکویف نتوانست خود را از یورش های مداوم یزدانی در امان نگه دارد و حسن با قدرت خود قهرمان شد.

این حسن یزدانی ماست همانی که جهان حالا حالاها شاهد نمایش درخشانش خواهد بود. او باید در امان باشد از هر نقص و حاشیه ای تا افسانه دیگری بیافریند. یزدانی مهیاست برای اینکه هر رکوردی را فرو بریزد و این وظیفه مسولان ماست که از این گوهر ناب حفاظت کنند تا هيچوقت از مسیری که پیش رو دارد خارج نشود.

همچنین ببینید

اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد: نحوه امتیاز دهی برای رنکینگ تیمی تغییر یافت

اتحادیه جهانی کشتی در نامه ای به فدراسیون های ملی از تغییر نحوه امتیازدهی برای …