رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی جهان/دو نشان بر سينه مازندران

مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان روزهای ۱۰ و ۱۱ مردادماه در شهر تامپره کشور فنلاند برگزار شد و در پایان تیم ایران با یک مدال نقره نعیم حسن زاده در وزن ۱۲۰ کیلوگرم و سه مدال برنز یونس امامی، محمد متقی نیا و احمد بذری در اوزان ۶۰، ۷۴ و ۸۴ کیلوگرم و کسب ۴۹ امتیاز به عنوان سوم این رقابت ها رسید. تیم های آمریکا و روسیه نیز با کسب ۶۸ و ۶۷ امتیاز در جایگاه های اول و دوم ایستادند.

مازندران با یک نقره و یک برنز و یک پنجمی حضور پرامتیازی در این مسابقات داشت. محمود حسن نیا مربی خوب استان هم در زمره اعضای کادر فنی جای دارد.

نتایج کشتی گیران مازندران در روز دوم این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم نادر نصری در دور اول مقابل موخامبت کوتابک از قزاقستان با نتیجه ۵ بر ۴ به پیروزی رسید. وی در دور بعد ژوزف باقرامیان از لهستان را با نتیجه ۱۰ بر ۲ مغلوب کرد و در دور سوم و در یک کشتی حساس با نتیجه ۱۲ بر ۱۱ ارطغرل قهوه چی از ترکیه را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی رسید اما در این مرحله مقابل داتون فیکس از آمریکا مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. نصری در دیدار رده بندی با نتیجه ۸ بر ۷ مقابل افغان خاشالوف از آذربایجان شکست خورد و پنجم شد.

در وزن ۸۴ کیلوگرم احمد بذری در دور نخست با نتیجه ۸ بر ۲ زائور برادزه از گرجستان را شکست داد وی در دور بعد با نتیجه ۱۱ بر صفر هوانس مخیتاریان از ارمنستان را شکست داد. بذری در دور سوم مقابل الکساندر روبرت موری از کانادا با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل آرتور نایفونوف از روسیه با نتیجه ۱۱ بر صفر مغلوب شد و راهی دیدار رده بندی شد. بذری در دیدار رده بندی و در یک کشتی زیبا با نتیجه ۱۸ بر ۸ از سد عثمان گوجن از ترکیه گذشت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۱۲۰ کیلوگرم نعیم حسن زاده پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۵ بر یک جاکوب بریلیوسکی از لهستان را مغلوب کرد وی در دور سوم مقابل فیض اله آکتورک از ترکیه با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. حسن زاده در این مرحله با نتیجه ۳ بر یک اردنتولگا داوادورج از مغولستان را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار مقابل گیبل دان استیوسون از آمریکا با نتیجه ۵ بر یک شکست خورد و به مدال نقره رسید.

رده بندی تیمی: ۱- آمریکا ۶۸ امتیاز ۲- روسیه ۶۷ امتیاز ۳- ایران ۴۹ امتیاز ۴- ترکیه ۳۶ امتیاز ۵- آذربایجان ۳۴ امتیاز ۶- ارمنستان ۳۲ امتیاز ۷- هندوستان ۲۷ امتیاز ۸- گرجستان ۲۶ امتیاز ۹- مغولستان ۲۵ امتیاز ۱۰- آلمان ۱۵ امتیاز

همچنین ببینید

اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد: نحوه امتیاز دهی برای رنکینگ تیمی تغییر یافت

اتحادیه جهانی کشتی در نامه ای به فدراسیون های ملی از تغییر نحوه امتیازدهی برای …