کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی آسیا/قهرمانی ایران با خیره کنندگی مازندران

تیم کشتی آزاد نوجوانان ایران با کسب ۴ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز قهرمان رقابت های آسیایی تایلند شد که تمامی مدال های طلا و یکی از دو مدال برنز دستاورد شش مازندرانی بود که در این پیکارها به روی تشک رفتند.

مسابقات کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۷ روزهای ۳۱ تیر و اول مردادماه در شهر بانکوک تایلند برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط سید عرفان جعفریان، مهدی عشقی، عباس فروتن و سید مهدی هاشمی در اوزان ۴۶، ۵۴، ۸۵ و ۱۰۰ کیلوگرم صاحب مدال طلا، مرتضی پورمرتضوی و میثم زارع در اوزان ۵۸ و ۷۶ کیلوگرم صاحب مدال نقره و مهدی ویسی و سید مبین حسینی در اوزان ۴۲ و ۶۹ کیلوگرم صاحب مدال برنز شد و با ۷۹ امتیاز به عنوان قهرمانی رسید.

در رده بندی تیمی هم ایران با ۷۹ امتیاز بالاتر از هند و قزاقستان ۷۲ امتیازی ایستاد که بیش از نیمی از امتیازات فاتح آسیا را مازندرانی ها کسب کردند.

در وزن ۴۲ کیلوگرم مهدی ویسی کشتی گیر کلاردشتی پس از استراحت در دور نخست در دور بعد مقابل کشتی گیری از کشور ازبکستان با نتیجه ۶ بر ۲ شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار نماینده کشور قزاقستان را با نتیجه ۸ بر ۲ مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۵۰ کیلوگرم محمد ابراهیمی از آمل در کشتی مقابل نماینده کشور هند با نتیجه ۴ بر صفر شکست خورد و با توجه به شکست کشتی گیر هندی در دورهای بعد، ابراهیمی از دور رقابت ها کنار رفت و دهم شد و البته یک امتیاز برای ایران بدست آورد.
در وزن ۴۶ کیلوگرم سید عرفان جعفریان از جویبار پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۲ مقابل کشتی گیری از کشور ازبکستان به پیروزی رسید. وی در دور بعد نیز با نتیجه ۵ بر ۳ از سد حریف هندی گذشت و به دیدار پایانی رسید. جعفریان در این دیدار در مصاف با کشتی گیر قزاقستانی با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید و قهرمان شد.

در وزن ۵۴ کیلوگرم مهدی عشقی کشتی گیر جویباری در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد حریف مغولی خود گذشت. وی در دور بعد نیز با همین نتیجه از سد کشتی گیر کره جنوبی گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه ۸ بر ۵ برابر نماینده کشور قرقیزستان به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. عشقی در دیدار نهایی مقابل کشتی گیر هندی با نتیجه ۴ بر ۲ به برتری رسید و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۸۵ کیلوگرم عباس فروتن از بابل پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل کشتی گیر قزاقستانی با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور بعد نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر حریف چینی را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. فروتن در دیدار پایانی مقابل کشتی گیر ازبکستانی با نتیجه ۱۰ بر ۸ به پیروزی رسید و قهرمان شد.

در وزن ۱۰۰ کیلوگرم سید مهدی هاشمی کشتی گیر جویباری در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر کشتی گیر ژاپنی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۱۲ بر یک از سد حریف تاجیکستانی گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز با ضربه فنی کشتی گیر قزاقستانی را شکست داد و فینالیست شد. هاشمی در این دیدار با نتیجه ۵ بر یک حریف ترکمنستانی را شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

خداقوت و دست مريزادى هم به غلامرضا محمدى سرمربى و كادر فنى تيم ملي كشتى آزاد نوجوانان و خاصه تقى داداشى مربى ارزنده و جوان مازندرانى مى گوييم.

این نمایش معرکه و تمام عیاری از کشتی گیران نوجوان مازندرانی بود که دلاورانه خروشیدند و نشان دادند که در آینده کشتی ایران هم این مازندران است که طلایه دار می باشد و با جان و دل برای اهتزاز پرچم پرشکوه ایران، سد رقبای قاره ای و جهانی را می شکند.

همچنین ببینید

اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد: نحوه امتیاز دهی برای رنکینگ تیمی تغییر یافت

اتحادیه جهانی کشتی در نامه ای به فدراسیون های ملی از تغییر نحوه امتیازدهی برای …