٥ مدال در رقابت هاى جهانى كشتى گراپلينگ/ادامه درخشش پرشور مازنى ها

روز دوم مسابقات جهانی کشتی گراپلینگ هم صحنه درخشش مبارزین دلیر مازنی بود که چهار تن به روی تشک رفتند و سه مدال به ارمغان آوردند.

تیم گراپلینگ مردان ایران به دو مدال نقره و دو مدال برنز رقابت های قهرمانی گراپلینگ جهان در رشته Gi دست يافت که سه مدال را مازندرانی ها تصاحب کردند.

رقابت های جهانی گراپلینگ در رشته Gi در شهر مینسک بلاروس برگزار شد و در پايان محمدجعفر انصاری بهشهری و محمدرضا خيراله زاده بابلی در اوزان ۱۰۰ و ۱۰۰+ كيلوگرم به مدال نقره رسیدند و دانیال یوسفی قائمشهری در وزن ۶۶ کیلوگرم مدال برنز گرفت.

نتایج نمایندگان مازندرانی به شرح زیر است:

در وزن ۶۶ کیلوگرم دانیال یوسفی در دیدار نخست حریف اوکراینی را با نتیجه ۷ بر ۲ شکست داد اما در مبارزه بعدی مقابل نماینده روسیه با نتیجه ۴ بر ۲ تسلیم و شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. یوسفی در این دیدار با نتیجه ۸ بر صفر از سد حریف ازبکستانی گذشت و به مدال برنز رسید.

در وزن ۹۲ کیلوگرم آرمان عطایی ساروی در مسابقه نخست مقابل حریف فرانسوی با نتیجه ۵ بر ۳ شکست خورد و حذف شد.

در وزن ۱۰۰ کیلوگرم محمدجعفر انصاری در كشتي نخست با نتيجه ۷ بر صفر حريف قزاقستاني را شكست داد، وي در كشتي بعد نيز با نتيجه ۴ بر ۲ بر نماينده ژاپن غلبه كرد و به ديدار فينال راه يافت. انصاري در ديدار پاياني مقابل حريف روس خود با نتيجه ۸ بر ۳ شكست خورد و به مدال نقره رسيد.

در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم محمدرضا خیراله زاده در ديدار نخست با نتيجه ۱۰ بر صفر نماينده هند را مغلوب كرد وي در مبارزه دوم نيز با نتيجه ۵ بر يك نماينده فرانسه را از پيش رو برداشت و راهي ديدار فينال شد اما در اين ديدار مقابل حريف ايتاليايي با نتيجه ۶ بر صفر مغلوب شد و صاحب مدال نقره شد.

پیش از این در بخش nogi که روز قبل برگزار شد مازندران با نقره میثم قنبری و برنز ولی الله فهیمی تنها مدال های ایران را کسب کرده بود.

بدین ترتیب از ۶ مدالی که ایران در بخش مردان گراپلینگ کسب کرده است، ۵ مدال توسط مازنی ها بدست آمد ضمن آنکه سه گراپلر دیگر استان هم در این مسابقات حضور داشتند.

امیر عباس انوری و حسن حیدری دو مربی جوان و ارزنده استان در معیت تیم ملی کشتی گراپلینگ بودند.

سال پیش مازندران سه مدال جهانی گراپلینگ را در ترکیه کسب کرده بود که در این دوره دو مدال دیگر هم به ارمغان آمد.

همچنین ببینید

اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد: نحوه امتیاز دهی برای رنکینگ تیمی تغییر یافت

اتحادیه جهانی کشتی در نامه ای به فدراسیون های ملی از تغییر نحوه امتیازدهی برای …