6 مدال طلا در انتظار کشتی گیران ناشنوای ایران


به گزارش خبرگزاری ایرنا و بر اساس اعلام فدراسیون ورزش های ناشنوایان، تیم ملی کشتی آزاد ناشنوایان کشورمان روز جمعه به مصاف رقبای خود در رقابت های قهرمانی کشتی جهان در ولادیمیر روسیه رفت و در پایان 6 کشتی گیر ایران فینالیست شدند و 3 کشتی گیر به رده بندی راه یافتند.
نتایج نمایندگان کشورمان در مرحله مقدماتی این مسابقات به شرح زیر است:
در وزن 57 کیلوگرم ، محمد سیاوشی با نتیجه 13-2 برابر حریف قزاق به پیروزی رسید ، در دور بعد با ضربه فنی مقابل کشتی گیر ارمنستانی شکست خورد و با برتری 2-0 برابر حریف بلغارستانی در نیمه نهایی به فینال راه یافت.
در 61 کیلوگرم کیوان رستم آبادی ، در دور اول کشتی گیر روس را با نتیجه 5-1 شکست داد و در نیمه نهایی با برتری 12-5 برابر حریف مغولستانی، به فینال راه یافت.
در 65 کیلوگرم امیر صمدی پیرغیبی ، در مسابقه اول با نتیجه 10-0 برابر حریف آذربایجان به برتری رسید و با ضربه فنی برابر کشتی گیر مغولستانی شکست خورد و حذف شد.
در 70 کیلوگرم حسین نوری داشلجه ، در پیکار اول خود 4-0 حریف هندی را شکست داد و کشتی گیر میزبان را 8-2 مغلوب خود کرد و به فینال رسید.
در 74 کیلوگرم حسین دریکوند، در دور اول با نتیجه 7-0 برابر حریف روسیه ای مغلوب شد ، در مسابقه دوم با نتیجه 8-4 مقابل کشتی گیر ترک پیروز شد و پس از برتری 10-0 برابر حریف قزاق به فینال راه یافت.
در 79 کیلوگرم سعید یونسی ، 10-0 مغلوب کشتی گیر ترکیه شد و به رده بندی رفت.
در 86 کیلوگرم محسن منوچهر تلوری، در مسابقه اول 14 بر 2 برابر حریف ترک مغلوب شد ، در دیدار دوم خود کشتی گیر قزاق را ضربه فنی کرد و با برتری 18-8 برابر حریف میزبان به فینال رسید.
در 92 کیلوگرم محمد رسول قمرپور، در پیکار با کشتی گیر میزبان 9-1 پیروز شد ، در دور بعد کشتی گیر قزاق را ضربه فنی کرد و در نیمه نهایی حریف بلغاری خود را 10-0 شکست داد و فینال راه یافت.
در 97 کیلوگرم اکبر صابری در دور اول به دلیل عدم حضور کشتی گیر هند به دور بعد صعود کرد، در دیدار با حریف قزاقستانی 10-0 پیروز شد و در نیمه نهایی با ضربه فنی مغلوب کشتی گیر ترک شد و به دیدار رده بندی رفت.
در 120 کیلوگرم محمد محبوبی جوقان 10-0 مقابل کشتی گیر روس مغلوب شد، در مصاف برابر حریف صاحب نام ترک با ضربه فنی مغلوب شد و پس از باخت 5-2 مقابل کشتی گیر یونان از گردونه رقابتها حذف شد.
در ادامه این مسابقات فردا (یکشنبه) از ساعت 14 (به وقت ایران) کشتی گیران کشورمان برای کسب 6 مدال طلا و 2 برنز به مصاف حریفان خواهند رفت.
ورزشی**2052**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *