49 فضای ورزشی برای تابستان دانش آموزان البرزآماده سازی شد


فرشید علیزاده روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این فضاها شامل استخر ، زمین چمن روباز ، کانون های فرهنگی تربیتی و سالن های سرپوشیده است.
وی بیان داشت: غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در بخش ورزش با شعار حفظ سلامتی با ورزش و تغذیه سالم در دستور کاری قرار گرفته است.
علیزاده، فراگیری مهارت های تخصصی رشته های مختلف ورزشی و استعداد یابی را از دیگر اهداف برگزاری کلاس های تابستانی ورزش برای دانش آموزان در این استان برشمرد.
وی بیان داشت: برای دانش آموزان کلاس های فوتسال، فوتبال، والیبال، هندبال، بسکتبال، شنا، ژیمناستیک، تنیس روی میز، تکواندو، کاراته و بدمینتون در اماکن و فضاهای ورزشی تحت پوشش آموزش و پرورش البرز پیش بینی شده است.
علیزاده با اشاره به اینکه در پایگاه های تابستانی درون مدرسه ای نیز دانش آموزان تحت پوشش برنامه های ورزشی قرار می گیرند،خاطرنشان کرد: در البرز 5 استخرشنا و 32 سالن سرپوشیده و زمین‌ چمن روباز وجود دارد که با حداقل هزینه برای ورزش تابستانی دانش آموزان آماده شده است.
وی یادآور شد: با توجه به نقش مهم اردو در انتقال پیام های آموزشی – تندرستی و کسب مهارت ها به جامعه هدف، برای دانش آموزان اردوهای درون استانی در دل طبیعت نیز در نظر گرفته شده است.
وی تصریح کرد: دانش آموزان می توانند با توجه به علاقه و هدفشان در دوره های تابستانه غنی سازی اوقات فراغت با ورزش در البرز ثبت نام کنند.
وی اضافه کرد: مسئولیت پایگاه های تابستانی ورزش البرز را مربیان مجرب فعال در رشته های مختلف ورزشی بر عهده دارند.
وی ادامه داد: در تابستان سال گذشته حدود 25 هزار دانش آموز اوقات فراغت خود را با ورزش گذراندند.
استان البرز 460 هزار دانش آموز دارد.
2819 / 6155

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *