4 گلستانی برای مسابقات جهانی آلیش آماده می شوند


دبیر هیات کشتی گلستان روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این اردو از 17 مرداد ماه در شهرستان میامی آغاز و به مدت 10 روز ادامه خواهد داشت.
مرتضی اسدی اظهار داشت: برای این اردو 11 نفر از استان های مختلف دعوت شده اند که چهار نفر آنها گلستانی هستند.
وی بیان کرد: سعید خلیلی در 80 کیلوگرم، رامین گری در 90 کیلوگرم و داود عوض زاده و علی میرابی در 100 کیلوگرم از گلستان در این اردو حضور دارند تا خود را برای رویداد مهم کشتی آلیش جهان آماده کنند.
به گفته وی، همچنین امیر نور توراج مربی و عیسی مومنی مدیر تیم های ملی کشتی های سنتی به عنوان دیگر نمایندگان گلستان در این اردو و مسابقات جهانی کشتی آلیش قزقیزستان حضور خواهند داشت.
روح اله نعمتیان، محمد نبی زاده، مصطفی پرویزی، یاسر محمدی، امیر بوداغی، پوریا رمضانی و سید یونس جعفری دیگر ملی پوشان حاضر در اردوی سمنان هستند.
اسدی با اشاره به شرایط آلیش گلستان، اظهار داشت: این استان قهرمان آلیش ایران است که حفظ این برتری، نیازمند تقویت ورزشکاران کنونی و تلاش برای شناسایی استعدادهای جدید است.
وی بیان کرد: یکی از راه های تقویت بنیه آلیش کاران، برگزاری مسابقات استانی مداوم و مستمر است که هیات کشتی گلستان اجرای این طرح را در دستور کار داشته و در بخش مردان و زنان این رقابت ها را برگزار می کند.
دبیر هیات کشتی گلستان اضافه کرد: با توجه به برنامه ریزی و تلاش برای رونق آلیش، تعداد ورزشکاران مرد و زن این رشته در حال افزایش بوده و نوید دهنده ظهور ستاره ها و نسل جدیدی از مدعیان آلیش در شهرهای استان است.
رقابت های آلیش (نوعی کشتی) حدود 200 سال قدمت دارد و بیشتر در جشن و آئین های ملی و محلی مردم گلستان و خراسان شمالی برگزار می شود.
3091/1648

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *