۸۰ درصد کفش کشور در قم تولید می‌شودابوالفضل فراهانی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، نقش قم در صنعت کفش را مورد توجه قرار داد و افزود: قطب اصلی صنعت کفش کشور قم بوده و بخش مهمی از نیاز کشور به این محصول در این استان تولید می‌شود.
وی با اشاره به احداث شهرک کفش و دمپایی ماشینی استان، بیان کرد: این شهرک تخصصی همگن‌سازی و تأمین زنجیره تولید صنعت کفش استان را بسترسازی خواهد کرد.
فراهانی ادامه داد: بازارچه فروش مدرن کفش در این شهرک تخصصی دایر می‌شود همچنین با بهره‌برداری از شهرک تخصصی کفش و دمپایی ماشینی استان زمینه جذب سرمایه‌گذاران خارجی نیز فراهم خواهد شد.
وی مشکل اصلی صنعت کفش استان را مدنظر قرار داد و گفت: تأمین مواد اولیه مهم‌ترین مشکل این صنعت در قم است، نوسانات ناگهانی و توزیع اشتباه مواد اولیه صنعت کفش مشکل و معضل اصلی واحدهای تولیدکننده کفش می‌باشد.
وی تصریح کرد: درصورتی‌که مشکل مواد اولیه واحدهای تولیدکننده کفش استان حل شود، مشکلات جانبی دیگر مانند بیمه و مالیات در روند مطلوب‌تری قابل پیگیری خواهد بود.
فراهانی با اشاره به مشکل اصلی کمبود مواد اولیه گفت: مواد اولیه صنعت کفش به‌صورت عمده در داخل کشور تولید می‌شود اما توزیع نامناسب آن در بورس و افزایش قیمت ۱۰۰ درصدی آن در این بستر، مهم‌ترین معضل مواد اولیه صنعت کفش استان است.
وی همچنین ابراز کرد: ۱۰ درصد از واحدهای تولیدکننده کفش قم در وضعیت رکود قرار داشته و ۳۰ درصد نیز وضعیت نیمه فعالی دارند اما بقیه این واحدها با ظرفیت قابل‌توجهی مشغول فعالیت و تولید هستند.
وی در ادامه مشکل واحدهای غیرمجاز فعال در صنعت کفش استان را موردتوجه قرار داد و بیان کرد: روند شناسایی و صدور پروانه کسب به واحدهای غیرمجاز به‌صورت مستمر با همکاری سازمان صمت استان در حال پیگیری است.

۷۴۰۳/‏‬ ۶۱۳۳/‏

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *