۵۶ میلیارد ریال ارزش افزوده برای مددجویان استان قزوین ایجاد شدبه گزارش روز یکشنبه سایت خبری کمیته امداد، مجید مؤمنی در دیدار با سعید انبارلویی مدیر کل صداوسیمای استان قزوین بیان کرد: این واحدهای مسکونی همگی اختصاص یافته و مددجویانی که باید آنها را تحویل بگیرند نیز مشخص شده‌اند و در حال حاضر اقدامات اداری برای اختصاص تسهیلات و همچنین مراحل تکمیل کارهای ساختمانی واحدهای نیمه کاره در حال انجام است.

مؤمنی یادآور شد: انتظار امدادگران همراهی و کمک همه اقشار برای محرومیت زدایی است تا بتوانیم با برنامه‌های بلند مدت نسبت به فقرزدایی اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه توسعه و ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری و تقویت مسئولیت‌های اجتماعی سیاست راهبردی کمیته امداد است، ادامه داد: انتظار از رسانه ملی این است که در این مسئولیت خطیر کمیته امداد را همراهی کند چون براساس آموزه‌های دینی، اهمیت موضوع انفاق و نیکوکاری به قدری است که اگر در این زمینه کوتاهی شود در روز قیامت حسرت‌های بسیاری به بار خواهد آمد.

مدیر کل کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: بنیانگذار جمهوری اسلامی از میان نهادها و مؤسسه‌های مختلف تأسیس شده در ابتدای پیروزی انقلاب، تنها به کمیته امداد اجازه استفاده از نام خود را دادند و این به خاطر اهمیت کار انفاق است.

وی عنوان کرد: ائمه اطهار (ع) هم موضوع انفاق و کمک به نیازمندان را شخصاً انجام داده و آن را به دیگران واگذار نمی‌کردند.

مؤمنی با اشاره به اقدامات انجام شده این نهاد، اظهار داشت: استان قزوین مردمان نیکوکاری دارد به طوری که علیرغم مشکلات اقتصادی در ماه مبارک رمضان امسال میزان کمک‌های مردمی برای اطعام نیازمندان، نسبت به ماه مبارک سال قبل ۴۹ درصد رشد داشته است.

۶۱۰۱

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *