۵۵ کلاس مدرسه در جهرم در حال هوشمندسازی است



به گزارش ایرنا مهدی نیکفر پنجشنبه در نخستین نشست خبری خود با اصحاب رسانه افزود: یکی از عقب‌ماندگی‌های شهرستان جهرم در بحث تجهیزات مدارس است که به سمت هوشمندسازی نرفته است.

وی اظهار کرد: به این منظور ۸ کلاس از مدارس را به بُرد هوشمند مجهز کردیم و برای شروع سال تحصیلی جدید در مدارس جهرم با احتساب مجتمع آیت‌الله شب‌زنده‌دار حداقل ۵۵ کلاس به بُرد هوشمند مجهز خواهد بود.

وی ابراز کرد: با توجه به ۲۸۵ مراکز آموزشی شهرستان، ۲۰ درصد مدارس جهرم نیاز به بازسازی دارند که این آمار در کشور ۳۰ درصد است‌.

نیکفر گفت: در مجموعه مدارس دولتی در شهرستان ۳۸ مورد نیاز به بازسازی دارد و ۷۰ درصد مدارس غیردولتی مشکلی در این خصوص ندارند.

وی افزود: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا چشم انداز ۱۴۰۴ دیگر در جهرم مدارسی که نیاز به بازسازی دارند وجود نخواهد داشت.

مدیر اداره آموزش و پرورش جهرم ادامه داد: چشم‌انداز سه ساله آموزش و پرورش جهرم با حضور فرهیختگان و فرهنگیان انجام داده‌ایم و برای اولین سال، مدل تعالی مدیریت و استانداردسازی کیفیت مدارس در آموزش پرورش جهرم در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

نیکفر بیان کرد: در سال گذشته تنها ۱۱ نفر از دانش‌آموزان جهرمی در کنکور رتبه زیر هزار را کسب کردند و قطعاً در برنامه ما توجه به بحث آموزش وجود دارند و تلاش خواهیم کرد سطح کیفیت آموزش را ارتقا و بهبود دهیم.

معاون مدیر کل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه مجتمع آموزشی فرهنگی آیت‌الله شب‌زنده‌دار جهرمی با همت خیّران رو به تکمیل است، ابراز داشت: با نظر خیر مدرسه تیزهوشان دستغیب (پسرانه) به این مکان منتقل می‌شود.

نیکفر ادامه داد: مجوز پذیرش ۱۵ نفر بیشتر نسبت به سال گذشته به مدرسه تیزهوشان پسرانه داده شد که برای اینکه عدالت جنسیتی برقرار شود این تعداد را تقسیم بین دو جنس شد و ۷ نفر به مدرسه پسرانه و ۷ نفر به مدرسه دخترانه مجوز داده شد.

مدیر اداره آموزش و پرورش جهرم گفت: مدارس یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین مکان برای پیشگیری وقوع جرم است که لازم است همه مسوولان و مدیران با مجموعه آموزش و پرورش همکاری داشته باشند تا بتوانیم از وقوع جرم پیشگیری کنیم و به دانش آموزان فرهنگ قانون‌مداری آموزش داده شود.

مدیر آموزش و پرورش جهرم گفت: آگاه‌سازی جامعه در خصوص پیشگیری از وقوع جرم باید از دانش‌آموزان و سنین پایین آغاز شود.

وی گفت: بزرگترین مشکل آموزش و پرورش جهرم در سنوات گذشته، نداشتن چشم‌انداز و شفافیت بود که درباره چشم‌انداز و برنامه جامع اقداماتی انجام شده است و در زمینه شفافیت نیز با تعامل رسانه‌ها که نقش بی‌بدیل و پررنگی در جامعه دارند برنامه‌هایی در دست اقدام داریم.

شهرستان جهرم در ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرق شیراز قرار دارد.

۹۹۱۰ / ‏‬ ۱۸۷۶

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *