یک نقره و 2 برنز آزادکاران در روز دوم جام قهرمانان ترکیه


به گزارش ایرنا، رقابت های بین المللی کشتی آزاد جوانان جام قهرمانان ترکیه امروز با برگزاری رقابت های مقدماتی سه وزن آخر و همچنین مسابقات شانس مجدد، رده بندی و فینال سه وزن دوم پیگیری شد که علیرضا رکابی در وزن 97 کیلوگرم به مدال نقره و علی اشکیور و عبداله شیخ اعظمی در اوزان 65 و 79 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.
همچنین در مسابقات مقدماتی سه وزن پایانی امیرحسین زارع در وزن 125 کیلوگرم راهی دیدار فینال شد، عرفان جعفریان در وزن 57 کیلوگرم به دیدار رده بندی رفت و سجاد حبیبی در وزن 86 کیلوگرم به گروه بازنده ها راه یافت.
نتایج سه نماینده کشورمان در مسابقات سه وزن دوم به شرح زیر است:
در وزن 65 کیلوگرم علی اشکیور در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر از سد حریف قزاقستانی گذشت و در دور دوم مقابل کشتی گیری از جمهوری آذربایجان مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، اشکیور به گروه بازنده ها رفت و با شکست حریف خود به دیدار رده بندی راه یافت. اشکیور در این دیدار مقابل حریف قزاقستانی خود به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.
در وزن 79 کیلوگرم عبداله شیخ اعظمی در دیدار نخست مغلوب حریف آذربایجانی شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. وی در گروه شانس مجدد مقابل حریف خود به پیروزی رسید و راهی دیدار رده بندی شد.
 شیخ اعظمی در این دیدار نیز مقابل کشتی گیر ترکیه ای به پیروزی دست یافت و به مدال برنز رسید.  در همین وزن علی شکوری مقابل حریفی از کشور ترکیه با نتیجه 8 بر 4 مغلوب شد و با توجه به شکست کشتی گیر ترک در دورهای بعد، از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن 97 کیلوگرم علیرضا رکابی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر کشتی گیر جمهوری آذربایجان را از پیش رو برداشت وی در دور سوم نیز با نتیجه 10 بر صفر از سد نماینده گرجستان گذشت و در دیدار نیمه نهایی نیز با نتیجه 4 بر یک حریف ترک خود را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. رکابی در دیدار پایانی مقابل حریف ترک خود با نتیجه 15 بر 15 مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

نتایج رقابت های مقدماتی سه وزن پایانی به شرح زیر است:
در وزن 57 کیلوگرم عرفان جعفریان پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل حریف ترکیه ای با نتیجه 12 بر 2 پیروز شد اما در کشتی سوم مقابل حریف خود شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. در همین وزن پوریا ترکمان در دور نخست با نتیجه 6 بر 5 مقابل نماینده کشور میزبان مغلوب شد و با توجه به شکست  این کشتی گیر ترک در دور بعد، ترکمان از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن 86 کیلوگرم سجاد حبیبی در دور نخست مقابل حریف گرجستانی ضربه فنی شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت.
در وزن 125 کیلوگرم امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست، با کسب دو پیروزی پیاپی به فینال راه یافت.
در مسابقات چهار وزن نخست این رقابت ها نیز محمدصادق فیروزپور و علیرضا عبداللهی به مدال طلای اوزان 70 و 92 کیلوگرم دست یافتند.
مسابقات شانس مجدد، رده بندی و فینال سه وزن پایانی، فردا (یکشنبه) برگزار می شود.
1067

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *