یک بجنوردی سرپرست کمیته داوران جهان شد


به گزارش روز شنبه روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی، رضا نصیری نژاد رئیس کمیته فنی فدراسیون جهانی کوراش گفت: در نشست هایی که در حاشیه برگزاری اولین دوره مسابقات جهانی کوراش ساحلی در کره جنوبی برگزار شد آقای کیم به دلیل رفتار غیرحرفه‌ای از سمت ریاست کمیته جهانی داوران کوراش برکنار و به مدت سه سال از هر نوع فعالیت در زمینه کوراش محروم شد.
وی ادامه داد: در یکی از این نشست ها با توجه به عملکرد رضایت‌بخش کوروش خسرویار در مسئولیت‌هایی که در کوراش به ایشان سپرده‌شده این بار وی با حفظ سِمَت از سوی فدراسیون جهانی کوراش، به‌عنوان سرپرست کمیته جهانی داوران کوراش انتخاب شد.
کوروش خسرویار داور سه ستاره بین‌المللی کوراش است و مسابقات زیادی اعم از آسیایی و جهانی را داوری کرده و همچنین در بازی‌های آسیایی نیز به‌عنوان داور به قضاوت پرداخت.
از جمله مسئولیت‌های وی می‌توان به رئیس هیات جودو و کوراش خراسان شمالی، دبیر انجمن کوراش کشور، مدیر تیم‌های ملی کوراش، دبیر کمیته فنی فدراسیون جهانی کوراش اشاره کرد و به‌تازگی نیز سرپرستی کمیته جهانی داوران کوراش به ایشان تفییذ شده و انتخابات آن طی یک سال آینده برگزار می‌شود و این دومین مسئولیت بین‌المللی آقای خسرویار است.
مسابقات اولین دوره کاپ جهانی مسابقات ساحلی کوراش در روزهای 13 و 14 مهرماه به میزبانی بوسان کره جنوبی با حضور 13 کشور و 126 کوراشکار برگزار شد و کوروش خسرویار نیز به‌عنوان رئیس کمیسیون داوران در این مسابقات حضور داشت و ایران با برنز محسن رستمی به کار خود در این مسابقات پایان داد
خراسان شمالی مهد کشتی باچوخه است که فنون این رشته ورزشی شباهت زیادی به کوراش دارد.
6042

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *