یکی از مدعیان قهرمانی آسیا هستیم


محمدی، روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این رده سنی اعتقاد صرف به نتیجه ندارم، بلکه انتقال درست آزادکار نوجوان به رده های جوانان و بزرگسالان از اهمیت بیشتری برخوردار است.
وی اظهار داشت: اردوهای آماده سازی تیم کشتی آزاد نوجوانان با توجه به اتفاقاتی که برای کشتی رخ داد، دیر شروع شد و به طور کلی زمان کمی برای برگزاری اردوها داشتیم و در نهایت از 14 فروردین تاکنون سه اردوی 10 روزه را برگزار کردیم.
پیشکسوت کشتی ایران گفت: در این فاصله زمانی کم با کمک کادر فنی تلاش کردیم زمان های از دست داده را به نوعی جبران کنیم، اما واقعیت این است که با توجه به برگزاری مسابقات در ازبکستان به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی، کار سختی پیش رو داریم. ضمن آنکه باید پیش بینی برخی از مشکلات و موضوعات داوری را در این مسابقات و در این کشور داشته باشیم و با علم به همه این موارد پای به مسابقات قهرمانی آسیا خواهیم گذاشت.
دارنده چهار مدال نقره و برنز پیکارهای قهرمانی جهان ادامه داد: در این رقابت ها سهمیه بازی های المپیک 2018 نوجوانان آرژانتین نیز توزیع می شود که تنها به مدال آوران طلایی این سهمیه تعلق می گیرد و البته هر کشور حداکثر می تواند 2 سهمیه بگیرد.
وی ادامه داد: با وجود همه مشکلات، تیم کشتی آزاد نوجوانان ایران یکی از مدعیان کسب عنوان قهرمانی است و ترکیب تیم نسبت به سال گذشته 80 درصد تغییر کرده که این امر طبیعت رده سنی نوجوانان است و از سوی دیگر بیشتر ملی پوشان میدان خارجی ندیده اند و محک جدی در میادین بین المللی نخورده اند که این مورد نیز یکی دیگر از مشکلات این تیم است.
سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان ایران ادامه داد: در رده نوجوانان اعتقاد صرف به نتیجه ندارم و هر چند نتیجه خوب است، اما در این رده سنی نمی توان به عناوین و نتایج دلخوش بود، بلکه با هر نتیجه ای باید کارمان را درست انجام دهیم تا با ورود کشتی گیران نوجوان به رده های جوانان و بزرگسالان، نتایج مطلوبی بگیرند.
وی ادامه داد: سال گذشته تیم کشتی آزاد نوجوانان ایران عنوان سومی را با قهرمانی آسیا عوض کرد و در پیکارهای قهرمانی نوجوانان جهان نیز از عنوان هشتمی سال 2016 به رده چهارم صعود کردیم که حتی توانایی کسب عنوان بهتر را نیز داشتیم.
محمدی یادآور شد: بعد از پیکارهای قهرمانی آسیا، تیم منتخب کشتی آزاد نوجوانان ایران در تورنمنت بین المللی رومانی حضور خواهد یافت تا محک جدی و ارزیابی خوبی برای ملی پوشان قبل از حضور در رقابت های قهرمانی جهان باشد.
وی ادامه داد: از تیم سال گذشته نوجوانان در حال حاضر 2 نفر در تیم کشتی آزاد جوانان حضور دارند و تعدادی نیز مدعی پوشیدن دوبنده تیم ملی هستند که این همان فرایند انتقال درست رده نوجوانان به جوانان و در نهایت به رده بزرگسالان است.
سرمربی تیم کشتی آزاد نوجوانان ایران در خصوص مسوولیت جدید «امیر توکلیان» به عنوان مدیر جدید تیم های پایه کشتی آزاد گفت: او از قهرمانان بزرگ کشتی کشورمان بوده که تجربه گرانبهایی در زمینه مربیگری در سطح ملی دارد و سالیان متمادی با او همکاری داشتم. خوشبختانه او کاملا با ما همراه و حمایت لازم را از تیم نوجوانان دارد.
این مربی لرستانی کشتی آزاد ایران در خصوص مرحله نهایی انتخابی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان که اواخر همین هفته در تهران برگزار می شود، یادآور شد: به مسابقات انتخابی اعتقاد کامل دارم و البته در برخی جاها ایراداتی دارد و خالی از ضعف نیست.
وی بیان داشت: مسابقات انتخابی در بین همه مدعیان انگیزه ایجاد می کند چرا که تلفیقی از کشتی گیران جوان و با تجربه می تواند به کشتی کشورمان کمک کند.
اعضای تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان برای حضور در رقابت های کشتی قهرمانی آسیا روز چهارشنبه (19 اردیبهشت) راهی ازبکستان می شوند.
این پیکارها روزهای 21 تا 23 اردیبهشت برگزار می شود.
ترکیب تیم کشتی آزاد نوجوانان به این شرح است:
45 کیلوگرم: رحمان عموزاد
48 کیلوگرم: مجتبی سلطان زاده
51 کیلوگرم: سید عرفان جعفریان
55 کیلوگرم: سجاد گودرزی
60 کیلوگرم: امیرارسلان دارابی
65 کیلوگرم: محمد کریمی
71 کیلوگرم: محمد نخودی
80 کیلوگرم: محمدرضا قیاسی
92 کیلوگرم: علیرضا عبدالهی
110 کیلوگرم: امیرحسین زارع
همراهان: غلامرضا محمدی (سرمربی)، ابراهیم مهربان، محمدرضا چایچی، مصطفی آقاجانی (مربیان)، بهروز نیک نژاد (مربی سازنده)، مصطفی علیزاده (سرپرست)، امیر توکلیان (مدیر فنی تیم های پایه کشتی آزاد).
رقابت های کشتی قهرمانی نوجوانان جهان در سال 2018 طی روزهای 12 تا 17 تیر ماه در زاگرب کرواسی برگزار می شود.
ورزشی**1067**1368

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *