گله مندی مربی مازندرانی از هیات کشتی جویبار


«همت مسلمی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گله ای از فدراسیون و هیات کشتی استان مازندران ندارم زیرا معتقدم مشکلات مربیان جوان و سازنده ای مثل بنده به هیات کشتی جویبار و عدم برقراری عدالت بین مربیان این شهرستان، مربوط می شود.
وی اظهار داشت: «حسین نقیبی» از مربیان کشتی این شهر، سال هاست در رده های پایه فعالیتی نکرده و در حال حاضر نیز شاگردی در اردوی تیم ملی کشتی آزاد ندارد اما با کمال تعجب به عنوان مربی سازنده به جمع کادر فنی تیم ملی اضافه شده است.
این مربی سازنده مازندرانی خاطرنشان کرد: به لحاظ فنی، حاصل کار و توان فنی بنده را می توانید در مبارزات حسن یزدانی ببینید و در تمام روزهایی هم که اردوی تیم ملی تعطیل است، یزدانی همانند دوران نوجوانی نزد من می آید و در تمام مسابقات داخلی همواره از من می خواهد تا در کنار تشک باشم. با این حال نمی دانم چرا باید مربی دیگری به نمایندگی از مربیان سازنده مازندرانی در کنار شاگرد من باشد.
وی ادامه داد: هیات کشتی شهرستان جویبار سال هاست که با حمایت همه جانبه از برخی مربیان و نادیده گرفتن سایر افراد، در واقع انگیزه را از زحمتکشان کشتی این شهرستان گرفته است.
مسلمی افزود: متاسفانه برنامه های هیات کشتی شهرستان جویبار به گونه ای بوده که عرصه را بر مربی بزرگی همچون «محمود اسماعیل پور» مربی سازنده بسیاری از آزادکاران عنوان دار تیم ملی تنگ کرد و باعث شد تا این مربی کاربلد برای ادامه دادن به کار مربیگری اش، حتی از جویبار نیز خارج شود و شهر دیگری را برای تمرین دادن به کشتی گیران انتخاب کند.
وی ادامه داد: ناسازگاری و نامهربانی هیات کشتی جویبار با مربیان کارکشته و با تجربه شهر به گونه ای پیش رفت که اکنون فقط چند مربی گمنام در جویبار باقی مانده اند.
مسلمی بیان داشت: در اردوهایی که تمام قهرمانان جویباری در یک کلاس حضور پیدا می کنند تا خود را برای مسابقات پیش رو آماده سازند، «حسین نقیبی» هیچگاه اجازه نمی دهد شاگردانش با حسن یزدانی سرشاخ شوند و همواره در تلاش است تا در مسابقات مختلفی مثل رقابت های انتخابی تیم ملی حسن یزدانی را توسط شاگردانش به زیر بکشد.
وی یادآور شد: آیا درست است که در بازی های آسیایی جاکارتا، نقیبی روی صندلی کوچینگ بنشیند و یزدانی را از کنار تشک راهنمایی کند و بنده که مربی سازنده یزدانی هستم و از دوران نونهالی تاکنون در تمام مسابقات داخلی در کنارش بوده ام، در خانه و از طریق تلویزیون رقابت های شاگردم را به نظاره بنشینم.
حسن یزدانی دارنده مدال طلای جوانان جهان در سال 2014 و مدال نقره پیکارهای قهرمانی بزرگسالان جهان در سال 2015 آمریکا است.
وی در بازی های المپیک 2016 ریو پس از 16 سال ایران را در کشتی آزاد صاحب مدال طلا کرد.
یزدانی که از وی به عنوان یکی از نوابغ کشتی جهان نام برده می شود در رقابت های جهانی سال 2018 در پاریس با کسب مدال طلا، تنها مدال آور تیم ملی کشتی ایران بود.
یزدانی در جویبار و زیر نظر همت مسلمی تربیت و پرورش یافته است.
ورزشی**1067**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *