گلستان مدعی قهرمانی لیگ دسته اول کشتی کشور است


بهمن طیبی روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: تیم های گلستانی لیگ کشتی آزاد با اقتدار راهی مرحله نیمه نهایی شدند که امیدواریم برخورداری از فرصت میزبانی زمینه ساز کسب عنوان قهرمانی برای استان شود.
وی بیان کرد: بر اساس اعلام فدراسیون، مرحله نهایی لیگ های دسته اول کشتی فرنگی و آزاد ایران 25 و 26 تیرماه در گرگان برگزار می شود و تیم های هیات کشتی بندرگز و راه و شهرسازی گلستان در کشتی آزاد به مصاف حریفان می روند.
در پایان مرحله اول لیگ دسته یک کشتی آزاد کشور تیم های پتروشیمی بهشهر و هیات کشتی بندرگز در گروه یک و راه و شهرسازی گلستان و شهر بی نقطه ساری در گروه دو به عنوان تیم های اول و دوم به مرحله نهایی راه یافتند.
لیگ دسته اول کشتی آزاد کشور در دو گروه 4 تیمی بصورت دوره ای برگزار شد.
در کشتی فرنگی هم تیم های شهرداری اردبیل و سید بابل از گروه اول و آنزان ایذه و لبنیات دوشه هراز آمل در گروه دوم به مرحله نهایی صعود کردند.
لیگ دسته اول کشتی فرنگی کشور نیز در دو گروه 3 تیمی برگزار شده بود.
در لیگ دسته اول کشتی آزاد کشور مازندران پنج تیم، گلستان 2 تیم و استانهای آذربایجان شرقی و خراسان رضوی هر کدام یک نماینده داشتند.
در کشتی فرنگی هم مازندران 2 ، خوزستان 2 و اردبیل و خراسان رضوی هر کدام دارای یک نماینده بودند.
کشتی گلستان در سال های گذشته از مراکز اصلی قهرمان پروری کشور بود و برخی مناطق آن مانند نوکنده در غرب استان همواره شاهد ظهور ستاره های مدال آوری همچون اویس ملاح بوده اند.
رضا سوخته سرایی از نوابغ کشتی آسیا با کارنامه ای درخشان و پرافتخار در کشتی آزاد و فرنگی نیز اهل استان گلستان است.
استان گلستان حدود 2 هزار و 500 کشتی گیر دارد.
3091/2729

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *