گلایه های آزادکار المپیکی ایران از مسوولان استانی


نصیری آزادکار نفر نخست وزن 70 کیلوگرم ایران در رقابت های انتخابی تیم ملی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از این همه سال حضور در اردوهای تیم ملی و افتخار آفرینی با وجود متاهل بودن، هنوز شغل و منبع درآمد ثابتی ندارم و از این بابت خجالت می کشم.
وی اظهار داشت: متاسفانه در این سال ها، هیات کشتی و اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان هیچگونه حمایتی از من به عنوان ملی پوش این استان نداشتند و تنها هیات کشتی سال گذشته برای جام جهانی و امسال برای کسب عنوان نخست انتخابی، یک میلیون تومان پرداخت کرد.
دارنده مدال طلای سال 2016 آسیا ادامه داد: زنجان مانند استان های مازندران و تهران تعداد زیادی قهرمان و ملی پوش نداد و تعداد ملی پوشان انگشت شمارند، با این حال مسوولان حمایتی از این ورزشکاران نمی کنند.
وی ادامه داد: در رابطه با شغل با شهردار، استاندار و حتی امام جمعه زنجان نیز صحبت کردم و حتی رسول خادم رییس فدراسیون نامه ای در حمایت از من و برای شغل ارایه داد که هیچگونه ترتیبی اثری به درخواست من داده نشد و حتی آتش نشانی زنجان نیز قول هایی به من دادند که عملی نشده است.
دارنده مدال طلای بازی های کشورهای اسلامی یادآور شد: برای ورزشی همانند فوتبال در کشور این همه هزینه می شود و حتی چندی پیش نیز ملی پوشان ایران با رییس جمهور ملاقات داشتند اما کشتی به عنوان یک ورزش مدال آور در سطح جهان و المپیک هیچگاه از حمایت های لازم از سوی مسوولان مواجه نمی شود.
این آزادکار زنجانی تیم ملی همچنین در خصوص وضعیت آمادگی خود نیز گفت: مرحله نخست اردوی تیم ملی از 27 اردیبهشت تا هفتم خرداد برگزار شد با توجه به اینکه تمرینات مقدماتی و استقامتی را پشت سر می گذاریم، فشار تمرینات زیاد شده و این موضوع سبب شد که آسیب دیدگی جزیی از ناحیه پا داشته باشم که با اقدامات درمانی تا چند روز دیگر کاملا رفع خواهد شد.
وی که سابقه حضور در بازی های المپیک 2016 ریو را دارد گفت: بعد از تغییر قوانین و افزایش وزن ها، از 65 به 70 کیلوگرم تغییر وزن دادم و قوانین به گونه ای است که دو ساعت بعد از وزن کشی باید کشتی بگیری و از سوی دیگر وزن کم کردن با توجه به شرایطی که داشتم، برایم سخت شده بود.
نصیری ادامه داد: تیم ملی کشتی آزاد پیش از حضور در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا دو تورنمنت بین‌المللی تفلیس گرجستان در روزهای 12 تا 15 تیر و رقابت‌های بین‌المللی جام یاشار دوغو ترکیه در روزهای 5 تا 7 مرداد را پیش رو دارد و نمی دانم که در کدامیک از این دو رویداد حضور خواهم داشت.
وی در پاسخ به این سووال که بعد از ناکامی در بازی های المپیک 2016 ریو و پیکارهای قهرمانی سال 2017 جهان در پاریس، وقت گرفتن مدال جهانی نرسیده است؟ گفت: از المپیک خاطره خوبی ندارم و در مسابقات جهانی با کمی دقت می توانستم مدال بگیرم و در سال 2018 و چنانچه به عنوان نفر نخست وزن 70 کیلوگرم انتخاب شوم، تلاش دارم که این طلسم را بشکنم و به نخستین مدال جهانی خود دست یابم.
نصیری در مورد حضور «نیما اشقاقی» آزادکار جوان مازندرانی و یکی از مدعیان وزن 70 کیلوگرم کشتی آزاد در تیم ملی یادآور شد: در ایران کشتی گرفتن بسیار سخت است به طوری که از 14 مدعی حاضر در این وزن حدود 6 نفر از استان مازندران بودند که همگی آنها نیز خوب و آماده هستند و نیما اشقاقی نیز جوان خوب و با استعدادی است.
میثم نصیری در بازی های المپیک 2016 ریو در رده پانزدهم و در رقابت های جهانی سال 2017 پاریس نیز در رده دهم قرار گرفت.
وی طلا و برنز پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی آسیا در سال های 2017 و 2017 را در کارنامه دارد، ضمن آنکه در جام جهانی سال 2017 به همراه تیم ملی قهرمان شد.
رقابت های کشتی بازی های آسیایی 2018 جاکارتا روزهای 28 تا 31 مرداد برگزار می شود.
رشته کشتی در بازی های آسیایی در وزن های المپیکی برگزار می شود؛ به طوری که در کشتی آزاد، کشتی گیران وزن های 57، 65، 74، 86، 97، 125 کیلوگرم و در کشتی فرنگی کشتی گیران وزن های 60، 67، 77، 87، 97، 130 کیلوگرم حضور خواهند داشت و شش وزن نیز به کشتی زنان اختصاص داده شده است.
پیکارهای کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی جهان در سال 2018 نیز از 28 مهر تا 4 آبان در بوداپست مجارستان برگزار می شود.
ورزشی**1067**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *