گام دوم توسعه بهداشت با تقدم بر درمان آغاز شده استبه گزارش ایرنا، سعید نمکی شامگاه دوشنبه در نشست جمع بندی سفر یکروزه خود به جنوب کرمان وزیر ضمن تشکر از نمایندگان مردم در خانه ملت، فرمانداران و استاندار کرمان برای توجه به حوزه بهداشت و درمان این خطه افزود: دست همه مسئولانی که برای مردم خدمت می کنند را می بوسم.
وی اظهار داشت: ۳۰ سال قبل برای ریشه کنی مالاریا در کرمان و جنوب کرمان تا استان هرمزگان و سیستان بلوچستان خدمت کردیم ولی امروز در مقایسه با گذشته، می بینیم که خدمات زیادی در این منطقه انجام شده و این اتفاقات، مبارک است.
وزیر بهداشت عنوان کرد: قبل از انقلاب، از یکهزار نوزاد متولد شده در این منطقه، بالای ۲۰۰ نفر جان خود را از دست می دادند.
وی تصریح کرد: دولت روحانی با طرح تحول سلامت، خدمات ارزنده ای به مناطق محروم ارائه کرده و این نگاه ویژه رئیس جمهوری به توسعه زیر ساخت های سلامت بود.
نمکی ادامه داد: امروز گام دوم توسعه بهداشت با تقدم بر درمان، در کنار طرح های عقب مانده گام اول آغاز شده و در دستور کار است.
وی بیان کرد: برای ماندگاری طبیب، استخدام نیروی انسانی گام مهمی است که حتماً برداشته می شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: بسیج ملی کنترل فشار خون، با عزم جدی در حال اجرا است و امیدواریم دانشگاه علوم پزشکی جیرفت دانشگاه برتر کشور شود.
وی تصریح کرد: امروز بیش از ۴۰ درصد بیماران فشار خونی از بیماری خود اطلاع ندارند لذا این حرکت بزرگ ملی، مدال ارزشمندی برای حوزه سلامت است.
نمکی اضافه کرد: تکمیل زیرساخت ها و راه اندازی اورژانس هوایی در دستور کار است و امیدواریم با استفاده از مجوز استخدام، تکمیل نیروهای مورد نیاز را تحت یک برنامه زمان بندی شده به سرانجام برسانیم.

در سفر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان کرمان عملیات اجرایی بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی شهرستان کهنوج آغاز و چهار طرح درمانی با اعتبار ۱۱۴ میلیارد ریال در منوجان افتتاح و کلنگ زنی شد.

همچنین در این سفر همچنین ستاد شبکه و مرکز بهداشت شهرستانهای رودبار جنوب و عنبرآباد به بهره برداری رسید.

وزیر بهداشت را در این سفر، استاندار کرمان، یحیی کمالی پور و احمد حمزه نمایندگان مردم جنوب کرمان در خانه ملت و همچنین رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و معاونان وزیر همراهی کردند.

۷۴۵۰/۷۴۲۹/‏‬ ۵۰۵۴

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *