کمبود منابع مالی مانع اعزام تیم کامل به مسابقات شد


عبدالمهدی نصیرزاده در حاشیه بازگشت تیم پاورلیفتینگ دانشجویان از جمهوری «چک» محل برگزاری سومین دوره رقابت های جهانی دانشجویان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: فعالیت های ورزشی در دانشگاه ها با هدف افزایش سلامت و جلوگیری از کم تحرکی دانشجویان انجام می شود و مراکز علمی با بودجه اندک ورزشی خود حضور فعالی در بخش قهرمانی و آوردگاه های بین المللی دارند و برای ایران افتخار آفرینی می کنند.
وی ادامه داد: امروزه رتبه بندی دانشگاه ها تنها براساس سنجش شاخص های علمی و پژوهشی انجام نمی شود بلکه میزان فعالیت ها و مشارکت های اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی نیز در آن دخیل است.
رئیس انجمن بدنسازی و پاورلیفتینگ فدراسیون ورزش های دانشگاهی، به سطح بسیار بالای سومین دوره رقابت های پاورلیفتینگ دانشجویان جهان اشاره کرد و گفت: ایران برای نخستین بار در این رقابت ها و به دلیل بالا بودن هزینه اعزام به جای هشت نفر با چهار نفر شرکت کرد و با کسب چهار مدال، 2 طلا و 2 نقره، و 26 امتیاز در رده سوم جهان مدال ارزشمند در حضور 87 دانشگاه از 49 کشور جهان، سوم شد.
نصیرزاده اضافه کرد: اگر چه ایران در بخش انفرادی رقابت های بین المللی دانشجویان مدال هایی کسب کرده است اما این بار نمایندگان ایران اولین مدال تیمی پاورلیفتینگ را برای کشور کسب کردند.
وی ادامه داد: با توجه به اهمیتی که فدراسیون جهانی ورزش دانشگاهی (فیزو) و انجمن جهانی پاورلیفتینگ (IPF) به مبارزه با دوپینگ می دهند پس از موفقیت ایران از هر چهار ورزشکار ما تست دوپینگ گرفته شد که با توجه به تست هایی که در این خصوص در داخل ایران از ورزشکاران گرفته شده است، مشکل وجود ندارد و ورزشکاران ما در حوزه اخلاقی نیز از برترین های جهان محسوب می شوند.
سرمربی تیم پاورلیفتینگ دانشجویان کشورمان گفت: امروزه رشته پاورلیفتینگ به دلیل امکانات و تجهیزات کم و قابل دسترس از رشته های مورد توجه است و بسیاری از ورزشکاران حرفه ای در سایر رشته ها چون دوومیدانی، جودو، کشتی، وزنه برداری و برخی دیگر رشته ها در سراسر جهان در کنار فعالیت در رشته های خود به صورت جدی در این رشته نیز فعالیت می کنند.
سومین دوره مسابقات پاورلیفتینگ دانشجویان جهان ۱۹ الی ۲۳ تیرماه سال جاری در جمهوری چک شهر «پلزن» برگزار شد و دانشجویان دانشگاه پیام نور افتخار نمایندگی ایران در این دوره از مسابقات را داشتند.
ورزشی **1828**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *