کشتی گیر ناشنوای ارومیه مدال نقره جهان را بر گردن آویخت


محمود اشتری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شکیبازاده در دور اول به دلیل حاضر نبودن کشتی گیر ترکیه به دور بعد صعود کرد و برابر حریف هندی با ضربه فنی به برتری رسید و به دیدار فینال راه یافت.
وی بیان کرد: این کشتی گیر جوان در دیدار فینال در پیکار با کشتی گیر میزبان با نتیجه 11 بر صفر مغلوب شد و به مدال نقره رسید.
اشتری ادامه داد: در بخش تیمی نیز تیم ملی کشتی آزاد جوانان ناشنوایان ایران در سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان کشتی در شهر «ولادیمیر» روسیه با کسب یک مدال طلا، 2 نقره و پنج برنز عنوان نایب قهرمانی این رقابت ها را کسب کرد.
وی بیان کرد: این کشتی گیر جوان تمرین های منظم و خوبی را در اردوهای تیم ملی و در شهر ارومیه پشت سر گذاشته بود و با داشتن روحیه و انگیزه بالا امید زیادی برای کسب مدال در مسابقات جهانی روسیه داشت.
اشتری گفت: بنا به اعلام سرمربی تیم ملی کشتی جوانان امید زیادی برای کسب مدال طلای شکیبازاده وجود داشت ولی بازیکن روسیه با استفاده از امتیاز میزبانی پیکار خوبی مقابل این کشتی گیر جوان داشت و توانست مدال طلا را از شکیبازاده بگیرد.
وی افزود: مسابقات قهرمانی جهان کشتی آزاد و فرنگی ناشنوایان در 2 بخش جوانان و بزرگسالان از 22 الی 29 خرداد ماه جاری در شهر ولادیمیر روسیه برگزار شد.
به گزارش ایرنا علی شکیبازاده متولد 1377 شهر ارومیه بوده و از دوران نوجوانی فعالیت ورزشی خود را در رشته کشتی آغاز کرده است.
این کشتی گیر جوان و آینده دار چندین مقام قهرمانی در مسابقات مختلف کشوری را در کارنامه ورزشی خود دارد و مورد توجه کادر فنی تیم ملی قرار گرفته است.
رشته های کشتی و والیبال ناشنوایان از جمله رشته هایی به شمار می رود که همواره ورزشکارانی از آذربایجان غربی را در ترکیب تیم های ملی برای شرکت در رقابت های بین المللی و جهانی به خود دیده است.
6009/3072

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *