کشتی گیر شیرازی نخستین مدال جاکارتا را برای فارس کسب کرد


به گزارش ایرنا این کشتی گیر شیرازی، روز سه شنبه در وزن 67 کیلوگرم حریف چین تایپه ای خود را مغلوب کرد و بر سکوی سوم آسیا ایستاد.
محمدرضا گرایی در این پیکار ها، در دور اول با نتیجه 11 بر2 حسن عبدالکریم از سوریه را مغلوب کرد و در دور دوم هم المورات تاسمرادوف دارنده مدال برنز المپیک و جهان از ازبکستان را با نتیجه 9 بر 8 و ضربه فنی شکست داد و راهی نیمه نهایی شد.
این کشتی گیر استان فارس در مرحله نیمه نهایی برابر آلمات کبیسبایف، دارنده مدال نقره و برنز جهان از قزاقستان با نتیجه 9 بر صفر مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت.
گرایی برای کسب مدال برنز برابر ینگ هونگ از چین تایپه قرار گرفت و با اجرای سالتو بارانداز های خود، در مدت 50 ثانیه با نتیجه 11بر صفر به پیروزی رسید و به این مدال ارزشمند دست یافت.
محمد علی گرایی، دیگر کشتی گیر شیرازی که در وزن 77 کیلوگرم کشتی می گیرد فردا (چهارشنبه) به مصاف حریفان خود می رود و این کشتی گیر بسیار امیدوار است که مانند برادرش به روی سکو برود.
از استان فارس 11 ورزشکار در رقابت های آسیایی 2018 جاکارتا حضور دارند.
هجدهمین دوره بازی های آسیایی 2018 از بیست و هفتم مردادماه جاری در شهر جاکارتا مرکز کشور اندونزی آغاز شده و تا یازدهم شهریور ماه 97 در40 رشته و با حضور بیش از 11هزار ورزشکار از 45 کشور آسیایی ادامه دارد.
کاروان اعزامی ایران با 280 ورزشکار مرد، 98 ورزشکار زن و در مجموع 378 ورزشکار در 42 رشته ورزشی در این رقابت ها شرکت کرده است.
ورزشکاران ایرانی در هفدهمین دوره این بازی ها که در شهر اینچئون کره جنوبی برگزار شد با 276 ورزشکار در 22 رشته با کسب 21 نشان طلا، 18 نقره و 18برنز به مقام پنجم آسیا دست یافتند.
بهترین مقامی که ورزشکاران ایران در بازی های آسیایی تا کنون کسب کرده اند مربوط به سال 1974 تهران است که در این سال که هفتمین دوره این بازی ها بود، تیم ایران با 400 ورزشکار در 24 رشته توانست با کسب 36 نشان طلا، 28 نقره و 17برنز در رده دوم جدول رده بندی قرار گیرد.
7368 /6118

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *