کشتی گیر شیرازی در جاکارتا طلایی شد


به گزارش ایرنا، در ادامه مسابقات کشتی فرنگی بازی های آسیایی جاکارتا، گرایی در دور نخست، بین یانگ قهرمان آسیا از کشور چین را با نتیجه هشت بر صفر شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی رفت.
گرایی در مرحله یک چهارم نهایی سینگ از کشور هند را با نتیجه هشت بر 6 شکست داد و به مرحله نیمه نهایی رفت.
این کشتی گیر شیرازی در مرحله نیمه نهایی، شوهی یابیکو از ژاپن را هشت بر یک شکست داد و راهی مرحله نهایی شد .
گرایی در مرحله نهایی، آگژول محمود اف دارنده مدال طلا آسیا از قرقیزستان را با نتیجه هفت بر سه شکست داد و مدال زرین طلا را بر گردن آویخت.
روز سه شنبه نیز محمد رضا گرایی برادر کوچکتر محمد علی موفق شد در وزن 67 کیلو گرم مدال برنز را کسب کند.
محمد علی گرایی سومین ورزشکار شیرازی است که نشان طلای رقابت های آسیایی را برای استان فارس در تاریخ حضور ورزشکاران فارسی در این رقابت های مهم کسب می کند، شریف دل آرام نخستین ورزشکار فارس بود که در هفتمین دوره بازی های اسیایی 1974 تهران در رشته بوکس مدال طلا گرفت و سپس امید نوروزی در شانزدهمین دوره بازی های آسیایی که در گوانژو چین برگزارشد مدال طلای رشته کشتی فرنگی را کسب کرده بود.
از استان فارس 11 ورزشکار در رقابت های آسیایی 2018 جاکارتا حضور دارند.
هجدهمین دوره بازی های آسیایی 2018 از بیست و هفتم مرداد تا یازدهم شهریور ماه 97 در 40 رشته و با حضور بیش از 11 هزار ورزشکار از 45کشور آسیایی در شهر جاکارتا پایتخت کشور اندونزی، پالمبانگ و هفت شهر در حومه جاکارتا در حال برگزاری است.
کاروان اعزامی ایران با 280 ورزشکار مرد، 98 ورزشکار زن و در مجموع 378 ورزشکار در 42 رشته ورزشی راهی این دوره از بازی ها در جاکارتا شده اند.
ورزشکاران ایرانی در هفدهمین دوره این بازی ها که در شهر اینچئون کره جنوبی برگزار شد با 276 ورزشکار در 22 رشته با کسب 21 نشان طلا، 18 نقره و 18برنز به مقام پنجم آسیا دست یافتند.
بهترین مقامی که ورزشکاران ایران در بازی های آسیایی تاکنون کسب کرده اند مربوط به سال 1974 تهران است که در این سال که هفتمین دوره این بازی ها بود، تیم ایران با 400 ورزشکار در 24 رشته توانست با کسب 36 نشان طلا، 28 نقره و 17برنز در رده دوم جدول رده بندی قرار گیرد.
7368/ 2027

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *