کشتی گیران کرمانشاهی در مسابقات جهانی روی تشک می روند


هرمز نوروزی نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: کیوان رستم آبادی و امیر صمدی کشتی گیران کرمانشاهی هستند که پس از برتری در مسابقات انتخابی به عضویت تیم ملی ناشنوایان ایران درآمدند.
وی ادامه داد: رستم آبادی و صمدی به ترتیب نمایندگان اوزان 61 و 65 کیلوگرم ایران در مسابقات جهانی ناشنوایان خواهند بود.
نوروزی نژاد خاطرنشان کرد: تیم ملی کشتی آزاد ناشنوایان ایران با 10 ورزشکار روز 24 خرداد عازم روسیه شد و ملی پوشان کشورمان از امروز (26 خرداد) به روی تشک می روند تا با حریفان خود مسابقه دهند.
رئیس هیات ورزش های ناشنوایان کرمانشاه از پژمان درستکار به عنوان سرمربی و عظیم سبزوار، رضا نوذر ایرانی و قاسم عسگری به عنوان مربیان تیم ملی کشتی آزاد ناشنوایان ایران یاد کرد.
وی همچنین با ابراز رضایت از آمادگی 2 کشتی گیر کرمانشاهی حاضر در مسابقات جهانی، گفت: رستم آبادی و صمدی هر 2 از شانس کسب مدال برخوردار و توانایی ایستادن روی یکی از سکوهای قهرمانی را نیز دارند.
نوروزی نژاد افزود: کشتی گیران آمریکا، روسیه، ازبکستان، گرجستان و ژاپن از مهمترین رقبای 2 کشتی گیر کرمانشاهی حاضر در رقابت های جهانی محسوب می شوند.
رئیس هیات ورزش های ناشنوایان کرمانشاه گفت: اردوی های آمادگی تیم ملی از ابتدای سال جاری به صورت مرتب تشکیل شده و ملی پوشان زیر نظر کادر فنی به تمرینات آماده سازی پرداخته اند تا امروز و در آستانه آغاز مسابقات همگی کشتی گیران از شرایط مطلوبی برخوردار باشند.
وی خاطرنشان کرد: مسابقات کشتی جهانی محل حضور برترین های دنیاست و قطعا شرایط برای تمام کشتی گیران بسیار سخت خواهد بود؛ خصوصا در اوزان سبک وزن که فن زیادی در آن اجرا می شود باید بهترین آمادگی را داشت که بتوان حریف را شکست داد.
نوروزی نژاد ادامه داد: در استان کرمانشاه حدود یک هزار ورزشکار ناشنوا در رشته های مختلف فعالیت می کنند که از این تعداد 60 درصد آن ها را بانوان و 40 درصد را نیز آقایان تشکیل می دهند.
رئیس هیات ورزش های ناشنوایان کرمانشاه تصریح کرد: ورزشکاران ناشنوایای آقا در رشته هایی نظیر کشتی آزاد و فرنگی، جودو، فوتبال و فوتسال و ورزشکاران بانوان نیز در رشته هایی مانند والیبال، تنیس روی میز، کاراته، تکواندو، دو و میدانی و فوتسال فعال هستند.
7458/3033

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *