کشتی گیران مدال آور بازی های آسیایی وارد شیراز شدند


به گزارش ایرنا، درآیین استقبال از این افتخار آفرینان که با حضور مدیرکل ورزش و جوانان فارس، دوستداران کشتی و خانواده این پهلوانان در فرودگاه شهید آیت الله دستغیب شیراز برگزار شد، از این دو برادر مدال آور با اهدای حلقه های گل تقدیر شد.
زدن ساز و نقاره، اجرای ورزش های باستانی از نکات دیدنی این مراسم استقبال بود.
محمدعلی گرایی در کشتی فرنگی و در وزن 77 کیلوگرم در بازی های آسیایی مدال طلا را برای فارس به ارمغان آورد و برادرش محمدرضا هم در وزن 67 کیلوگرم نشان برنز گرفت.
سعید رضا کیخا ژیمناست شیرازی در این بازی ها در خرک حلقه چهارم شد و مهران ستار دیگر ورزشکار شیرازی در وزن منهای 56 کیلوگرم در رشته جوجیتسو ( یکی از رشته های ورزش جودو ) در مبارزه ای نزدیک از حریف تایلندی شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.
حبیب رنجبر و مهران ستار در رشته جوجیتسو ، محمدعلی و محمدرضا گرایی در کشتی فرنگی، سعیده جعفری و راحله نادری در کبدی، فرزاد رستمی و علی رحیمی در هندبال، سعیدرضا کیخا در ژیمناستیک و فرانک پرتو آذر در رشته دوچرخه سواری و محمد بهروز کارگران، محمد حسن زاده در بسکتبال پنج نفره و علی الله وردی در بسکتبال سه نفره 13 ورزشکار استان فارس هستند که در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا حضور داشتند.
محمد علی چمیانی از شیراز به عنوان مربی تیم ملی کشتی فرنگی در این رقابت حضور داشت و فاطمه اسد پور از شیراز هم سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان را در بازی های آسیایی است.
شریف دلارام نخستین ورزشکار استان فارس بودکه در هفتمین دوره بازی های آسیایی 1974تهران در رشته بوکس موفق به کسب نشان طلا، قبل از انقلاب اسلامی شد.
پس از انقلاب اسلامی در شانزدهمین دوره بازی های آسیایی که در سال 2010 در گوانژو چین برگزار شد امید نوروزی پس از 36 سال در رشته کشتی فرنگی و در وزن 60 کیلوگرم مدال طلا را بر گردن آویخت تا دومین ورزشکار طلایی استان فارس در بازی های آسیایی پس از شریف دلارام باشد.
حمید ریحانی دیگر ورزشکار استان فارس است که در رشته کشتی فرنگی توانسته در بازی های آسیایی 2006 دوحه قطر به نشان برنز دست یابد.
هجدهمین دوره بازی های آسیایی 2018 از بیست و هفتم مرداد آغاز شد که تا یازدهم شهریور ماه 97 در 40 رشته و با حضور بیش از 11 هزارورزشکار از 45 کشور آسیایی در شهر جاکارتا پایتخت کشور اندونزی، پالمبانگ و هفت شهر در حومه جاکارتا ادامه خواهد داشت.
کاروان اعزامی ایران با 280 ورزشکار مرد، 98 ورزشکار زن و در مجموع 378 ورزشکار در 42 رشته ورزشی راهی این دوره از بازی ها در جاکارتا شد.
ورزشکاران ایرانی در هفدهمین دوره این بازی ها که در شهر اینچئون کره جنوبی برگزار شد با 276 ورزشکار در 22 رشته با کسب 21 نشان طلا، 18 نقره و 18برنز به مقام پنجم آسیا دست یافتند.
بهترین مقامی که ورزشکاران ایران در بازی های آسیایی تاکنون کسب کرده اند مربوط به سال 1974 تهران است که در این سال که هفتمین دوره این بازی ها بود، تیم ایران با 400 ورزشکار در 24 رشته توانست با کسب 36 نشان طلا، 28 نقره و 17برنز در رده دوم جدول رده بندی قرار گیرد.
هم اینک کاروان ورزشی ایران در هجدهمین دوره این بازی ها در جاکارتا ، 12 مدال طلا ، 11 نقره و هشت برنز کسب کرده است و در رده چهارم جدول رده بندی قرار دارد و چین هم با 66 طلا ، 46 نقره و 27 برنز صدرنشین است.
7368 /1876

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *