کشتی گیران برای کسب موفقیت نیازمند تشویق هستند


ابراهیم جوادی روز پنجشنبه در صوص علل ضعف تیم ملی کشتی ایران در رقابت های بوداپست مجارستان، اظهار داشت: کشتی گیران ایرانی در این عرصه و دیگر عرصه های رقابتی تمام توان خود را می گذارند، اما تشویقی صورت نمی گیرد و این خود دلیلی بر بی انگیزگی آنان می شود.
وی اضافه کرد: دیگر کشورها، وقتی کشتی گیرانشان مدالی را کسب می کنند به بهترین نحو از عملکردشان تجلیل می کنند، اما چنین روند برای کشتی گیران ایرانی طی نمی شوند و آنان انگیزه خود را از دست می دهند.
جوادی گفت: کشتی گیران تیم ملی جمهوری اسلامی ایران در رقابت جهانی مجارستان به علت اختصاص ندادن اعتبار تا آخرین روز تکلیف شان برای اعزام به مسابقات مشخص نبود که همین مساله سبب شد تا دچار استرس شوند.
این پیشکسوت کشتی بیان داشت: یکی دیگر از دلایلی که می توان گفت بر عملکرد تیم ملی تاثیر داشته این بود که چهار نفر از اعضای تیم، جوانانی بودند که شورای فنی تشخیص داد که می توانند آینده خوبی داشته باشند و باید کسب تجربه کنند.
قهرمان چندین دوره جام جهانی کشتی افزود: حدود هفت مسابقه تدارکاتی برای اعضای تیم ملی کشتی اعزامی به رقابت های مجارستان قرار بود انجام شود که به دلیل نبود بودجه لغو شدند و این جوانان بدون مسابقه تدارکاتی و با تجربه کم به رقابت ها اعزام شدند.
جوادی اظهار داشت: بودجه کافی از سوی وزارت ورزش در اختیار کشتی قرار نمی گیرد.
وی ادامه داد: دررقابت های جهانی مجارستان، ورزشکاران ایرانی، قهرمانان زیادی را از پیش روی برداشتند و با وجود تمام کاستی ها می توان گفت که کشتی های خوبی گرفتند.
رقابت های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی جهان روزهای سوم تا ششم آبان ماه در شهر بوداپست مجارستان برگزار شد و تیم ایران تنها توسط مهدی علیاری در وزن 97 کیلوگرم یک مدال برنز کرد.
در پایان این رقابت ها تیم روسیه با 178 امتیاز به مقام قهرمانی رسید و تیم های مجارستان و ترکیه به ترتیب با 75 و 60 امتیاز دوم و سوم شدند، تیم ایران نیز با 39 امتیاز در جایگاه یازدهم قرار گرفت.
در بخش آزاد نیز، رقابت های کشتی آزاد قهرمانی بزرگسالان جهان روزهای 28 مهر تا اول آبان ماه برگزار شد که در پایان تیم ایران توسط حسن یزدانی، علیرضا کریمی و پرویز هادی در وزن های 86، 92 و 125 کیلوگرم صاحب مدال برنز شد.
در این رقابت ها تیم های روسیه، آمریکا و گرجستان به ترتیب اول تا سوم شدند و تیم ایران نیز در جایگاه ششم ایستاد.
7414/ 6155

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *