کشتی قزوین بعد از سالها رکود خوش درخشید


محمود حیدری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کسب این افتخار بزرگ برای کشتی استان که بعد از سالها به دست آمد مرهون سرمایه گذاری بر کشتی نونهالان و نوجوانان و برگزاری 2 دوره اردوی بستر سازی تیم ملی و مسابقات لیگ است.
وی افزود: کشتی قزوین بعد از سالها در کشتی پایه نونهالان توانست از رتبه 32 به جایگاه پنجم کشوری ارتقا یابد که جا دارد از تلاش ها و زحمات کشتی گیران قزوینی و دست اندرکاران ورزش استان قدردانی کرد.
این مسئول ورزشی ادامه داد: قزوین در سال های اخیر در رقابت های نونهالان و خردسالان کشور اصلا رتبه ای نداشت و همواره در رده های آخر جدول کشتی کشور قرار می گرفت.
حیدری اضافه کرد: کشتی گیران قزوینی در مسابقات آزاد نونهالان استعدادهای برتر کشور علاوه بر کسب 2 نقره، یک برنز و مقام پنجمی در تمامی اوزان مسابقات روی سکو قرار داشتند و اگر مرعوب تیم های مازندران و تهران نمی شدند حتما به نشان طلا و جایگاه بالاتر دست می یافتیم.
این مسئول گفت: قزوین تنها با 2 امتیاز بعد از استان فارس به عنوان پنجمی دست یافت که نشان دهنده تلاش کشتی گیران قزوینی و سطح بالای این رقابت ها است.
رییس هیات کشتی استان قزوین ادامه داد: این مسابقات با حضور 32 تیم، 480 ورزشکار و 45 نفر از عوامل اجرایی و داوری با هدف شناسایی نخبگان و استعدادیابی برای المپیک 2020 و 2024 برگزار شد و به قطع مدال آوران این رقابت ها از استعدادهای آینده کشتی کشور خواهند بود.
رقابت های آزاد نونهالان استعدادهای برتر کشور هفتم تا نهم آذرماه در سالن شهید بابایی شهر قزوین برگزار شد.
6101

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *