کشتی فرنگی حرکت رو به جلویی دارد


«حسین ملاقاسمی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ملی پوشان در این رقابت ها دو طلا، دو نقره و یک برنز کسب کردند که نتایج به دست آمده در مجموع برای کشتی فرنگی ایران رضایت بخش بود.
وی اظهار داشت: بعد از این مسابقات، قرار است تیم منتخب کشتی فرنگی در رقابت های بین المللی جایزه بزرگ گرجستان حضور یابد تا تعداد دیگری از ملی پوشان و به خصوص پژمان پشتام و محمد علی گرایی در وزن 77 کیلوگرم به صورت جدی مورد ارزیابی قرار گیرند.
دارنده مدال نقره کشتی آزاد پیکارهای جهانی سال 1957 استانبول ادامه داد: بعد از مسابقات بین المللی گرجستان و ارائه گزارش کادر فنی، شورای فنی با بررسی همه جوانب، بهترین نفرات را برای بازی های آسیایی 2018 جاکارتا انتخاب خواهد کرد.
وی یادآور شد: بعد از بازی های آسیایی، نتایج این مسابقات نیز دوباره از سوی کادر فنی و شورای فنی بررسی می شود و امکان دارد از بین نفرات، دوباره برای پیکارهای جهانی انتخاب شوند و از سوی دیگر قرار است ملی پوشان در یک تورنمنت بین المللی حضور یافته و پس از آن ترکیب 10 نفره تیم ملی برای رقابتهای جهانی بوداپست مشخص شود.
این ملی پوش سال های دور کشتی ایران ادامه داد: در همین مسابقات جام جهانی فوتبال تیم های بزرگی همچون آلمان و آرژانتین شکست خوردند، به همین دلیل برد و باخت در ورزش قابل پیش بینی نیست و سال گذشته کشتی ایران در مجموع نتایج خوبی کسب نکرد، اما همه سرمایه های کشتی فرنگی ایران در مسابقات انتخابی حضور داشتند و تیم محکم و استخوان داری برای رقابت های پیش رو انتخاب خواهد شد.
ملاقاسمی یادآور شد: کشتی ایران در بازی های آسیایی نیز کار بسیار سختی را پیش رو دارد، چرا که تیم های کره جنوبی، ژاپن، ازبکستان، قرقیزستان، چین و مغولستان، کشتی گیران خوبی را در وزن های مختلف دارند، اما ما نیز امیدواریم که با مدیریت و تصمیم گیری درست، کشتی فرنگی ایران نتیجه خوبی بگیرد.

**پازاج: برخی فرنگی کاران در حد انتظار نبودند
مدیر فنی تیم های ملی کشتی فرنگی بزرگسالان و امید ایران نیز در این خصوص گفت: رقابت های بین المللی جایزه بزرگ مجارستان به عنوانی یکی از مسابقات رنکینگ اتحادیه جهانی، در سطح خوبی برگزار شد و کشتی گیران مطرحی از کشورهای جهان از جمله کشور میزبان در آن شرکت کرده بودند.
احد پازاج ادامه داد: در این رقابت ها نمایندگانی از کشورهای قزاقستان، قرقیزستان و چین که جزء حریفان اصلی ایران در بازی های آسیایی هستند با تمام قوا آمده بودند و نمایندگان ایران نیز مبارزه های خوبی داشتند و به جز چند کشتی گیر، سایر نفرات ما عملکرد مناسبی داشتند.
وی ادامه داد: کشتی گیرانی همچون محسن حاجی پور، یوسف قادریان، محمدرضا گرایی، مهدی فلاح و علی ارسلان عملکرد مطلوبی در این تورنمت بین المللی داشتند، اما محمد فقیری، رضا عباسی و حامد تاب در حد انتظار ظاهر نشدند و ما انتظار داشتیم که کشتی های بهتری بگیرند.
سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی در پایان خاطرنشان کرد: پس از این مسابقات کادر فنی عملکرد کشتی گیران را ارزیابی خواهد کرد و نتایج این رقابت ها در تصمیم گیری های فنی و برای تعیین ترکیب تیم در بازی های آسیایی جاکارتا و رقابت های جهانی مجارستان ملاک عمل خواهد بود.
رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جایزه بزرگ مجارستان که جزء سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی نیز محسوب می شود، روزهای 2 و 3 تیرماه در شهر گیور مجارستان برگزار شد و در پایان تیم هشت نفره ایران توسط محسن حاجی پور و یوسف قادریان در وزن های 63 و 82 کیلوگرم به مدال طلا، محمدرضا گرایی و مهدی فلاح در وزن های 67 و 87 کیلوگرم به مدال نقره و علی ارسلان در وزن 72 کیلوگرم به مدال برنز رسید.
همچنین رقابت های بین المللی جایزه بزرگ جام بالاوادزه و کارتوزیا روزهای 12 تا 14 تیر در شهر تفلیس گرجستان برگزار می شود. امتیاز این مسابقات از سوی رنکینگ سیستم اتحادیه جهانی نیز محاسبه می شود. تیم های منتخب کشتی آزاد و فرنگی ایران در این رقابت ها حضور خواهند داشت.
تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان ایران روزهای 28 تا 31 مرداد بازی های آسیایی جاکارتا اندونزی را پیش رو خواهند داشت.
رشته کشتی در بازی های آسیایی در وزن های المپیکی برگزار می شود؛ به طوری که در کشتی آزاد، کشتی گیران وزن های 57، 65، 74، 86، 97، 125 کیلوگرم و در کشتی فرنگی کشتی گیران وزن های 60، 67، 77، 87، 97، 130 کیلوگرم حضور خواهند داشت و شش وزن نیز به کشتی زنان اختصاص داده شده است.
رقابت های کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان جهان روزهای ۳۰ مهر تا ۶ آبان ماه ۹۷ در بوداپست پایتخت مجارستان برگزار می شود.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *