کشتی ایران همچنان در حسرت فینال


به گزارش ایرنا، امروز (جمعه) در ادامه رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان که در سالن «لازلو پاپ» شهر بوداپست مجارستان در حال برگزاری است، کشتی گیران در اوزان 60، 67 و 87 کیلوگرم روی تشک رفتند.
در وزن 67 کیلوگرم «محمدرضا گرایی» پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 7 بر صفر و ضربه فنی «مصطفی محمد» از مصر را شکست داد. وی در دور سوم «شماگی بولکوادزه» دارنده مدال برنز المپیک و قهرمان زیر 23 سال جهان از گرجستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.
گرایی در این مرحله مقابل «میرجان شرماخانبت» از قزاقستان با نتیجه 9 بر صفر مغلوب شد و باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا وی نیز بتواند به کار خود در گروه بازنده ها ادامه دهد.
در وزن 87 کیلوگرم «حسین نوری» پس از استراحت در دور اول، در دور دوم «رامی هیتانیمی» از فنلاند را با نتیجه عالی 9 بر صفر شکست داد.
وی در دور سوم «اریک آپس» از استونی را با نتیجه 5 بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.
او در این مرحله مقابل «ژان بلنیوک» قهرمان جهان و دارنده مدال نقره المپیک از اوکراین با نتیجه 4 بر 2 شکست خورد و باید منتظر حضور این حریف در دیدار فینال باشد تا وی نیز شانس ادامه کار برای کسب مدال برنز را بدست بیاورد.
در وزن 60 کیلوگرم نیز «مهرداد مردانی» در دور نخست با نتیجه 9 بر یک مغلوب «شینیبو اوتا» دارنده مدال نقره المپیک و قهرمان آسیا و بازی های آسیایی از ژاپن شد. با توجه به شکست «شینیبو اوتا» مقابل «سلطانگالی» از قزاقستان مردانی از دور رقابت های قهرمانی جهان کنار رفت. مردانی بعد از خادم، حاجی پور و گرایی چهارمین حذفی کشتی فرنگی ایران در مجارستان است.
در دیدارهای مقدماتی چهار وزن نخست که روز گذشته برگزار شد، تنها «سعید عبدولی» در وزن 82 کیلوگرم توانست به دیدار رده بندی راه یابد و امشب باید به مصاف «ماکسیم مانوکیان» دارنده مدال طلای جهان از ارمنستان برود.
ورزشی **3783**1067**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *