کشتی آموزشگاههای تهران از بین رفته است


«علی حق وردی» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کشتی در سال های گذشته و به خصوص در تهران به مسابقات آموزشگاهها، ارتش و کارگران، بستگی داشت که متاسفانه طی سال های اخیر دیگر فعالیت آن چنانی ندارند و همین موضوع سبب شده که کشتی تهران دیگر آن اقتدار گذشته را نداشته باشد.
وی اظهار داشت: طی سال های 73 تا 83 «رحیم جدی» ریاست هیات کشتی تهران را برعهده داشت که در آن سال ها این استان نقش بسزایی در موفقیت کشتی در میادین مختلف بین المللی ایفا کرد. اما بعد از آن کشتی تهران به یک باره دچار افت شدیدی شد.
حق وردی ادامه داد: اینکه اکنون همه تقصیرها را بخواهیم به گردن «عبدالله عزیزی» رییس چهار سال گذشته هیات تهران بیندازیم، منصفانه و درست نیست، چرا که کشتی تهران آنقدر مشکل دارد، هر شخص دیگری جای او بود نمی توانست آن را آباد کند. به همین دلیل اعتقاد دارم، هر کسی که این پست مهم را تحویل می گیرد حداقل 10 سال برای انجام برنامه های خود به زمان نیاز دارد.
وی بیان داشت: در حال حاضر موفقیت یا ضعف کشتی تهران را نباید در وجود شخصی همچون «عزیزی» جستجو کرد، بلکه هیات کشتی تهران نیاز به برنامه ریزی و افراد دلسوزی همچون محمدرضا طالقانی و یا جدی دارد.
این مربی قدیمی تهران ادامه داد: برخی از پیشکسوتان و مربیان اعتراض داشتند که چرا شخصی خارج از تهران باید رییس هیات کشتی استان شود که مطلب درستی نیست. در گذشته شاهد بودیم که اشخاصی همچون «حمیدرضا گرشاسبی» از استان خوزستان نیز مسوولیت هیات تهران را برعهده داشتند. بنابراین هر شخصی که بتواند کشتی تهران را به جایگاه قبلی بازگرداند، می تواند در این مسوولیت قرار گیرد.
حق وردی بیان داشت: از سوی دیگر «عزیزی» طی چهار سال گذشته در ساماندهی و تجهیز سالن شهدای هفتم تیر نیز موفق عمل کرده و به کشتی گیران شخصیت داده و از این موضوع هم نباید به سادگی گذشت. پیشبرد کشتی تهران مستلزم یک برنامه ‌ریزی زیربنایی است که در این میان تعامل خوب میان هیات کشتی، شهرداری و مناطق آموزش و پرورش نقش تعیین کننده‌ای دارد.
مربی تیم ملی کشتی آزاد در پیکارهای قهرمانی سال 2008 آسیا تصریح کرد: اگر هیات کشتی تهران بتواند تعامل خوبی با شهرداری تهران داشته باشد، می‌توان به رشد و توسعه کشتی در تهران امید زیادی داشت. برای مثال در منطقه 17 چند باشگاه مربوط به شهرداری فعالیت می کنند که هیات کشتی باید از این امکانات به نحو احسن استفاده کند.
این مربی که هم اکنون با 300 شاگرد در خانه کشتی شهید صبوری در جنوب غرب تهران مشغول فعالیت است، گفت: کشتی تهران برای ادامه حیات، نیازمند داشتن باشگاه های قوی و توانمند با حضور مربیان با تجربه است تا بتوانند شاگردان خوبی را تحویل کشتی دهند.
وی یادآور شد: باشگاهها هم اکنون به دلیل مشکلات زیادی که وجود دارد، یک به یک در حال تعطیل شدن هستند. باشگاه شهید صبوری در سه راه آذری تهران نیز به دلیل مشکلات مالی، بدون آب و برق کار می کند و همین روزهاست که گاز این باشگاه نیز قطع شود.
مربی تیم کشتی آزاد جوانان ایران در پیکارهای جهانی سال 2008 استانبول همچنین گفت: کشتی ایران برای موفقیت نیازمند سرمایه گذاری در رده های سنی پایه است؛ چرا که اگر یک کشتی‌گیر از سنین پایه با اصول این رشته آشنا شود، تا زمانی که در دنیای قهرمانی حضور دارد، این اصول ملکه ذهنش خواهد شد.
پس از پایان دوره چهار ساله «عزیزی» در هیات کشتی استان تهران، وی دوباره از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان تهران به عنوان سرپرست انتخاب شد.
تعدادی از مربیان و پیشکسوتان کشتی استان تهران که به عملکرد چهار ساله او انتقادهای شدیدی داشتند، هفته گذشته با حضور در اداره کل ورزش و جوانان استان تهران، نسبت به این موضوع اعتراض کردند که سبب شد «حسن حمیدی» به پیشنهاد اداره کل ورزش و موافقت فدارسیون کشتی به عنوان سرپرست هیات کشتی استان تهران منصوب شود.
17 نفر برای حضور در انتخابات هیات کشتی استان تهران، ثبت نام کرده اند که تاریخ برگزاری انتخابات پس از طی مراحل قانونی اعلام خواهد شد.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *