کشتی آزاد ایران سرشار از ذخایر ارزشمندی است


به گزارش ایرنا، امیر توکلیان روز جمعه در جمع خبرنگاران،افزود: تیم هایی نظیر آمریکا، روسیه، گرجستان، ترکیه و آذربایجان با ترکیب و تیم های خوبی در رقابت های جهانی نوجوانان در کرواسی شرکت کرده بودند.
وی ادامه داد: همانطور که پیش از اعزام تیم نیز اعلام کرده بودیم مانیز با کشتی گیران خوبی راهی زاگرب شدیم که نسل جدیدی در کشتی ایران محسوب می‌شوند.
مدیر تیم‌های پایه کشتی آزاد تصریح کرد: کشتی‌گیران ما در کرواسی بسیار پخته و با جنگندگی بالا مقابل تمام رقبای خود حاضر شدند و از نظر فنی و جسمانی بسیار خوب بودند.
توکلیان با قدردانی از زحمات سرمربی و اعضای کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان تاکید کرد: شاهد ظهور یک نسل بسیار خوب در کشتی ایران هستیم که اگر می خواهیم در سال های بعد صاحب مدال‌های خوشرنگی در رقابت های المپیک و جهانی باشیم باید مورد حمایت ویژه مسئولان وزارت ورزش و کمیته المپیک قرار گیرند.
دارنده مدال نقره جهان خاطرنشان کرد: امیدوارم این قهرمانی باعث شود تا این کشتی‌گیران نوجوان به عنوان آینده سازان کشتی ایران دیده شده و رها نشوند و باید برای آنها برنامه ریزی داشته باشیم،موفقیت در کرواسی نشان داد که ما در کشتی پشتوانه‌های خوبی داریم.
توکلیان با تاکید بر برگزاری اردوهای بسترسازی در رده های سنی مختلف افزود: سیاست فدراسیون کشتی توجه به رده های سنی پایه و آینده سازان است و این قهرمانی نشان داد که کشتی ایران ذخایر گرانبهای خود را دارد و این ذخیره ها باید مدیریت شوند تا در آینده برای ورزش ملی کشورمان افتخارآفرینی کنند.
وی خاطرنشان کرد:بیشترین دغدغه من و کادر فنی تیم ملی در رقابت های جهانی کرواسی، مشکلات بین المللی کشتی بود که در کشتی آزاد در پنج وزن نمایندگان رژیم اشغالگر قدس در این مسابقات حضور داشتند و خدا رو شکر قرعه  آنها با ما برخورد نکرد.
توکلیان افزود: از مراجع ذیصلاح می خواهم تا برای حل این مشکل به کمک ورزش ملی کشور بیاید زیرا چند ماه دیگر رقابت های جهانی جوانان در اسلواکی، سپس مسابقات جهانی بزرگسالان در مجارستان و پس از آن رقابت های امیدهای جهان در رومانی را پیش رو داریم که این مشکل همچنان با ما خواهد بود.
وی مسئولان ورزش کشور را به ‘بی توجهی به کشتی’ متهم کرد و گفت: البته کشتی به این بی‌مهری‌ها عادت کرده است و خوشحال شدن مردم مهمترین پاداش کشتی گیران، کادر فنی و مسئولان فدراسیون است.
ورزشی **1067** 1701

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *