کشتی‌گیران عنوان‌دار مازندرانی برای المپیک وارد گود می‌شوند


«مصطفی میرعمادیان» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص اعزام تیم منتخب استان مازندران برای حضور در رقابت های بین المللی جام آلانز در روسیه اظهار داشت: همه ساله و بر اساس دستورالعمل فدراسیون، تیمی که در گروه (الف) مسابقات کشتی قهرمانی کشور در رده سنی بزرگسالان عنوان برتر را کسب می کند با هزینه فدراسیون به یک تورنمنت بین المللی اعزام می شود که امسال مازندران به روسیه اعزام می شود.
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه مسابقات قهرمانی جهان برگزار شده و بسیاری از ملی پوشان نیز از این استان هستند، برای آنکه غلام محمدی سرمربی جدید تیم ملی ارزیابی از کشتی گیران داشته باشد مقرر شد که تعداد از ملی پوشان همچون محمد باقر یخکشی، مهران نصیری و یا حسن تبار به روسیه اعزام شوند تا بتوانند به شرایط آرمانی خود بازگردند.
میرعمادیان ادامه داد: البته در نظر داشتیم کشتی گیرانی همچون رضا اطری، سید احمد محمدی، مجتبی گلیج، محمد جواد ابراهیمی و عزت الله اکبری را نیز با خود به روسیه ببریم که به دلیل آنکه در شرایط ریکاوری بعد از مسابقات هستند، از حضور در این تورنمنت بین المللی معاف شدند.
وی ادامه داد: سال گذشته تیم کشتی آزاد مازندران در رقابت های بین المللی یاریگین روسیه 4 مدال و سال قبل از آن نیز در جام علی اف نیز سه مدال کسب کرد و امیدواریم که بتوانیم در جام آلانز روسیه نیز عملکرد خوبی داشته باشیم.
میرعمادیان در خصوص دعوت روس ها از حسن یزدانی به عنوان میهمان ویژه در جام آلانز گفت: یزدانی اعلام کرده که نمی تواند در این تورنمنت حضور داشته باشد و براساس مکاتبه فدراسیون قرار است رضا یزدانی تنها به عنوان میهمان در این تورنمنت حضور یابد.
این مربی سازنده مازندرانی در خصوص وضعیت رضا یزدانی، کمیل قاسمی، مسعود اسماعیل پور و سید احمد محمدی نیز گفت: هر چهار نفر تصمیم دارند تا در المپیک 2020 توکیو حضور داشته باشند و تمرینات خود به صورت جدی دنبال می کنند تا ثمره تلاش خود را در المپیک ببیند. از سوی دیگر به دلیل شرایط سنی نمی توانند در هر مسابقه ای حضور داشته باشند. به طور حتم بعد از المپیک 2020 توکیو ریزشی را در کشتی استان مازندران شاهد خواهیم بود.
وی در خصوص حضور مجدد «غلامرضا محمدی» به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: محمدی تجربه حضور در پیکارهای جهانی 2009 تا 2011 را دارد که در آن سال ها کشتی ایران سیر صعودی داشت و حتی در مسابقات سال 2011 استانبول، تیم ایران بعد از 33 سال توانست در خارج از خانه عنوان نایب قهرمانی را کسب کند و اگر در آن زمان فرصت بیشتری به او می دادند به طور حتم نتایج بهتری نیز می گرفت.
میرعمادیان خاطر نشان کرد: محمدی مربی است که بعد از گذشت سال ها حضور در عرصه مربیگری با زیر و بم کشتی آشنا شده و در رده نوجوانان نیز امسال تیم او قهرمان جهان شد و به همین دلیل مربی زیرک و هوشیاری است که امیدوارم تیم ملی با حضور او به دوران اوج خود بازگردد.
این مربی مازندرانی ادامه داد: کشتی از ورزش هایی است که در ایران ریشه دارد و تیم ملی نیز همانند سایر تیم های مدعی جهان دارای نوسانات است و از سوی دیگر کشتی کشورمان در رده های سنی نوجوانان و جوانان طی این سال ها همواره جزو تیم های برتر بوده و باید آنان را حفظ کنیم.
وی ادامه داد: در المپیک 2020 توکیو شاید شانس بسیار کمی برای کسب موفقیت داشته باشیم اما با توجه به پشتوانه سازی خوبی که کشتی کشورمان داشته در سال های آینده تیم های ملی قدرتمندی را می توانیم داشته باشیم.
میرعمادیان کاهش اوزان کشتی به 6 وزن در المپیک را سبب کم شدن شانس مدال آوری کشتی گیران کشورمان ذکر کرد و گفت: به طور حتم در اوزان سبک، ژاپنی ها برنامه ریزی وسیعی برای کسب مدال کرده اند و در برخی وزن ها همانند 96 کیلوگرم نیز کشتی گیران مدعی همچون عبدالرشید سعدالله یف روسی و کایل اسنایدر آمریکایی حضور دارند و ملی پوشان کشورمان تنها در دو یا سه وزن در المپیک شانس کسب مدال خواهند داشت.
رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام آلانز روزهای 16 تا 18 آذر ماه در ولادی قفقاز کشور روسیه برگزار می شود که تیم منتخب کشتی استان مازندران با 10 آزادکار در این مسابقات حضور پیدا خواهد کرد. تمامی هزینه های اعزامی این تیم توسط میزبان تقبل شده است.
اسامی تیم منتخب کشتی آزاد مازندران به شرح زیر است:
57 کیلوگرم: افشین رحمانی
61 کیلوگرم: بهنام احسان پور و محمدباقر یخکشی
65 کیلوگرم: مهران نصیری
70 کیلوگرم: محمد یوسفی
74 کیلوگرم: حسین الیاسی
79 کیلوگرم: علی سوادکوهی و امید حسن تبار
86 کیلوگرم: مرتضی رضایی قلعه
125 کیلوگرم: جابر صادق زاده
همراهان: سید علی خدایی، علی میرزا آقازاده خراسانی (مربیان)، محمد باقری (داور) و مصطفی میرعمادیان (سرپرست).
ورزشی**1067**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *