کرسی خادم در اتحادیه جهانی کشتی به زن چینی سپرده شد


به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از اتحادیه جهانی کشتی، کنگره اتحادیه جهانی کشتی و انتخابات این نهاد در آستانه رقابتهای قهرمانی جهان دیروز (جمعه) در بوداپست برگزار شد و در این اجلاس موضوعات مهمی همچون تعیین شهرهای میزبان مسابقات تا سال 2021 مشخص شد.
از نکات قابل توجه در این نشست از دست رفتن کرسی ایران در اتحادیه جهانی کشتی بود که در نهایت خانم ژانگ ژیا داور بین المللی کشتی چین پس از ناکامی اولیه در مرحله دوم با کسب آرای لازم تا سال 2022 به عضویت هیات رییسه در آمده و جایگزین خادم شد.
با حذف داوطلبانه خادم از هیات رییسه اتحادیه جهانی کشتی، در واقع ورزش ایران و در نهایت کشتی، یک کرسی بسیار مهم و فرصتی گرانبها برای مشارکت در تصمیم گیری های تعیین کننده در کشتی جهان را از دست داد تا تاثیرگذاری ورزش اول کشورمان در اتحادیه جهانی به پایین ترین سطح خود برسد.
همچنین در نشست روز گذشته اتحادیه جهانی کشتی موارد دیگری نیز مورد بررسی قرار گرفت که بررسی مالی، ابتکارات جدید در کشتی زنان و ترویج سبک های مرتبط از جمله آنها بود. نمایندگان کنگره در عین حال اعضای جدید هیات رئیسه را برای هفت کرسی انتخاب کردند. 6 کرسی مربوط به سمت هایی بود که دوره 6 ساله آنها به پایان رسیده و هفتمین کرسی هم اوایل سال جاری میلادی با رفتن رسول خادم خالی مانده بود.
الشهرانی از قطر، دولت تورلی خانوف از قزاقستان و استن دزیدیک از آمریکا و ناتالیا یاریگین از روسیه مجددا برای 6 سال دیگر انتخاب شدند. اعضای جدید شامل پدرو سیلوا از پرتغال و پیتر باخجا از مجارستان تا سال 2024 در این سمت قرار خواهند داشت.
در این کنگره همچنین در راستای جنبش المپیک و حمایت از گفت و گو میان اعضا، نمایندگان کره شمالی و کره جنوبی با یکدیگر دست دادند و برای هم در مسابقات قهرمانی جهان در بوداپست آرزوی کامیابی کردند.
هیات رئیسه اتحادیه جهانی روز پنجشنبه تشکیل جلسه داد و مجموعه رهنمودهایی را به منظور بهبود ورزشکاری مربیان و ورزشکاران تصویب کرد. مربیان و ورزشکارانی که در یک مسابقه دو کارت زرد می گیرند، بر اساس رهنمودهای جدید کارت قرمز دریافت خواهند کرد و بلافاصله دیسکالیفه (حذف) می شوند.
بر اساس این رهنمودها در حالی که مدال آوران طلا به شادی برای مدال خود ترغیب شده اند، اما از مدال آوران برنز خواسته شده از شادی کردن خودداری کنند.
همچنین اعلام شده که از این پس، مربیان، مجوز اتحادیه جهانی کشتی برای مربیگری ورزشکاران در مسابقات به همراه خواهند داشت.
به منظور تثبیت تقویم مسابقات و دادن فرصت کافی به فدراسیون های ملی و شهرهای میزبان برای آماده سازی خود، هیات رئیسه چندین میزبانی قاره ای و جهانی برای سالهای 2019 تا 2021 را اعلام کرد.
رقابتهای کشتی آزاد قهرمانی جهان از امروز (شنبه) به میزبانی بوداپست مجارستان آغاز می شود.
ورزشی**1584**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *