کردستان قهرمان رقابت ورزش های زورخانه ای کشور شد


به گزارش روز جمعه خبرنگار ایرنا، در این رقابت ها که در روزهای 10 و 11 آبان در مجموعه ورزشی آزادی سنندج برگزار شد بعد از کردستان، استان های اصفهان، خراسان جنوبی، یزد، کرمان و فارس به ترتیب با 269، 222، 162، 162 و 108 امتیاز در رده های دوم تا ششم قرار گرفتند.
این رقابت ها با عنوان جام 5400 شهید استان کردستان در آستانه گرامیداشت چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برگزار شد.
ورزشکاران در این رقابت ها در سه رشته تیمی زورخانه ای، مهارت های فردی و کشتی پهلوانی در پنج وزن منهای 60، منهای 70، منهای 80، منهای 90 و منهای 110 کیلوگرم با یکدیگر رقابت کردند.
در بخش انفرادی و در رشته سنگ و در وزن منفی 60 کیلوگرم، محمدحسین مسلمان(فارس) و حمیدرضا مومن دخت (چهارمحال و بختیاری) به ترتیب اول و دوم شدند و امیرحسین کاردان مقدم(خراسان جنوبی) و پویا ملایی(کردستان) نیز به طور مشترک مقام سوم را کسب کردند.
در وزن منفی 70 کیلوگرم، سینا شب خیز(فارس) اول، محمدعلی برزگر(یزد) دوم ، علیرضا خدابخشی(خراسان جنوبی) و هومن میرزایی(کردستان) نیز به طور مشترک سوم شدند.
در وزن منفی 80 کیلوگرم امید جانی پور(همدان) مقام اول، رضا احمدی(اصفهان) مقام دوم و محمدرضا خرمی(فارس) و محمد عباسی(بوشهر) نیز به طور مشترک سوم شدند.
در وزن منفی 90 کیلوگرم سوران اللهمرادی(کردستان) اول، محمدحسین داودی(اصفهان) دوم و محمدرضا حدادیان(فارس) سوم شدند.
در شته سنگ و وزن مثبت 90 کیلوگرم سیدفهیم رضا معصومی (فارس) اول، حامد نصیری(کردستان)، دوم و میلاد صادقی(اصفهان) سوم شدند.

در رشته کباده و در وزن منفی 60 کیلوگرم نتایج زیر به دست آمد:
1. محمدرضا درقدمی(خراسان رضوی)، 2. امیرحسین قنبری(فارس) و سوم مشترک: یوسف موذن(یزد) و ابوالفضل لرستانی(مازندران)
در وزن منفی 70 کیلوگرم: 1. بهروز ناظرحضرتی(اصفهان)، 2. مهرداد احمدی (کرمان)، و سوم مشترک: سیدپوریا نارمنجی(خراسان جنوبی) و ماهان کوتاهی(کردستان)
در وزن منفی 80 کیلوگرم: 1. امیرحسین ابراهیم پور(مازندران)، 2. محمد ابونصری(فارس)، سوم مشترک: محمد عباسی(بوشهر) و محمدرضا پوراسکندری(کرمان)
در وزن منفی 90 کیلوگرم: 1. سوران اللهمرادی(کردستان)، 2. امیرحسین مروانی(اصفهان)، سوم مشترک: شایان عباس شیرازی(کرمان) و پوریا شباب(فارس)
در وزن مثبت 90 کیلوگرم: 1. حامد نصیری(کردستان)، 2. محمدمهدی باقری(کرمانشاه)، سوم مشترک: محمد قربانی(اصفهان) و محمدحسین خدابخشی(خراسان جنوبی)

در رشته چرخ چمنی نیز نتایج زیر کسب شد:
در وزن منفی 60 کیلوگرم: 1. هومن کرباسی(کردستان)، 2. کاوه کرمانی(خراسان جنوبی)، 3. یوسف موذن(یزد)
در وزن منفی 70 کیلوگرم: 1. محمدعلی قاسمی(اصفهان)، 2. حافظ فلاح پوری(یزد)، 3. محمدحسن بهدانی(خراسان جنوبی)
در وزن منفی 80 کیلوگرم: 1. ابوالفضل رحیمی(مازندران)، 2. حسن ناصری(کردستان)، سوم مشترک: خشایار ایزدی(خراسان جنوبی) و رضا احمدی(اصفهان)
در وزن منفی 90 کیلوگرم: 1. علی جعفریان (اصفهان) و 2. امیرحسن کیوان زاده (خراسان جنوبی)

نتایج انفرادی رشته چرخ تیز هم به ترتیب زیر است:
در وزن منفی 60 کیلوگرم: 1. امیرحسین قنبری(فارس)، 2. محمدرضا درقدمی(خراسان رضوی)، سوم مشترک: هومن کرباسی(کردستان) و سهیل منصوری(کرمانشاه)
در وزن منفی 70 کیلوگرم: 1. محمدعلی قاسمی(اصفهان)، 2. محمدرضا خیرمند(کرمان)، سوم مشترک: حافظ فلاح پوری(یزد) و محمدحسن بهدانی(خراسان جنوبی)
در وزن منفی 80 کیلوگرم: 1. ابوالفضل رحیمی(مازندران)، 2. رضا پارساموحد(اصفهان)، سوم مشترک: سیدمهدی معین الدینی(کرمان) و حسن ناصری(کردستان)
در وزن منفی 90 کیلوگرم: 1. علی جعفریان(اصفهان)، 2. امیرحسین کیوان زاده(خراسان جنوبی)، 3. محمدرضا قنبری(مازندران)
در وزن مثبت 90 کیلوگرم نیز تنها محمدحسین خدابخشی(خراسان جنوبی) موفق به کسب مقام اول شد.

در رشته میل بازی نیز نتایج زیر به دست آمد:
در وزن منفی 60 کیلوگرم: 1. محمد قربانی(اصفهان)، 2. مهدی زارعی(یزد)، سوم مشترک: حسین غیبی(فارس) و محمد طالبی(کردستان)
در وزن منفی 70 کیلوگرم: 1. محمد وفادار(سمنان)، 2. محمدجواد زین الدینی(کرمان)، سوم مشترک: هومن میرزایی(کردستان) و سیدمصطفی احمدی(خراسان جنوبی)
در وزن منفی 80 کیلوگرم: 1. اسماعیل مصطفایی(اصفهان)، 2. صادق گل ماهی(خراسان رضوی)، سوم مشترک: مهدی پاکزاد(کرمان) و مهدی گلندی(خراسان جنوبی)
در وزن منفی 90 کیلوگرم: 1. علی قدسی پور(خراسان رضوی)، 2. علی جعفریان(اصفهان)، سوم مشترک: سوران اللهمرادی(کردستان) و علی لری(کرمان)
در وزن مثبت 90 کیلوگرم: 1. مهدی کلنگی خواه(خراسان جنوبی)، 2. شهریار مرادی(کردستان)، 3. رشید مختاریان(اصفهان)
در رشته کشتی پهلوانی منفی 60 کیلوگر نیز.هیمن رستمی (کردستان) اول، امیرحسین صابرماهانی (کرمان) دوم و امیرمحمد سنجابی(مازندران) و یوسف موذن(یزد) به صورت مشترک سوم شدند.
در همین رشته و در وزن منفی 70 کیلوگرم رضا جعفری(اصفهان) مقام اول، هومن میرزایی (کردستان) مقام دوم و سیدمصطفی حسین نژاد(مازندران) و حمید شاه محمدپور(کرمان) به صورت مشترک مقام سوم را کسب کردند.
در وزن منفی 80 کیلوگرم امید منیژه (خراسان رضوی) اول و امید جانی پور(خراسان رضوی) دوم شدند و خشایار ایزدی (خراسان جنوبی) و حسن ناصری(کردستان) سوم شدند.
در وزن منفی 90 کیلوگرم سوران الله مرادی (کردستان) اول، حمیدرضا قنبری(مازندران) دوم و علی قدسی پور(خراسان رضوی) و محمدمهدی زارع(خراسان جنوبی) به صورت مشترک سوم شدند.
در وزن مثبت 90 کیلوگرم هم شهریار مرادی(کردستان) اول و محمد قربانی(اصفهان) دوم شدند و محمدحسین خدابخشی(خراسان جنوبی) و محمدحسین خسروی بد(فارس) به صورت مشترک رتبه سوم را به دست آوردند.
پژمان سکونتی از استان کردستان با ارزیابی کمیته مربیان ضمن پیشی گرفتن از دیگر مربیان به عنوان مربی برتر جوانان کشور انتخاب شد و ابوذر ایران نژاد از اصفهان و مجتبی آهنی از خراسان جنوبی به ترتیب مقام های دوم و سوم را از آن خود کردند.
6108 /1596

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *