کاپ طلایی جام کشتی شاهد برای سومین سال متوالی در ایران ماند


‌« حمید باوفا» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بسیار علاقه مند بودیم که تیم ملی روسیه نیز در چهاردهمین دوره رقابت های کشتی بین المللی جام شاهد حاضر می شد و جذابیت و کیفیت این مسابقات بسیار بالاتر می رفت.
وی بیان کرد: با این وجود به جز روسیه تیم های گرجستان، ارمنستان و جمهوری آذربایجان نیز از رقیبان اصلی ما در سطوح جهانی و بین المللی محسوب می شود و رویارویی با بازیکنان و قهرمانان این تیم ها همواره سخت و دشوار است.
وی میزبانی شهر ارومیه در برگزاری این دوره از مسابقات را خوب بر شمرد و ادامه داد: علاوه بر امکانات موجود در سالن زیبای 6 هزار نفری غدیر ارومیه، اسکان و تغذیه نیز در حد عالی بود ولی نبود تماشاگر و خالی بودن سالن مسابقه یکی از کاستی های بود که در این دوره از رقابت ها زیاد به چشم می خورد.
سرمربی تیم ملی فرنگی جوانان ایران گفت: تماشاگران همواره رکن اصلی مسابقات ورزشی هستند و سالن خالی از هوادار به نوعی انگیزه بازیکنان را پایین می آورد و از جذابیت مسابقات می کاهد.
وی در خصوص نحوه قضاوت این دوره از رقابت ها، گفت: اشتباه های داوری جزیی از بازی است ولی انتظار می رود که داوران دقت نظر بیشتری در این امر داشته باشند.
باوفا، اضافه کرد: به طور یقین بالا رفتن سطح کیفی داوران ایرانی می تواند جایگاه کشتی ایران را در میادین بین المللی بالا ببرد تا شاهد برخی بی عدالتی ها برای کشتی گیران ایرانی در سطوح جهانی نباشیم.
به گزارش ایرنا چهاردهمین دوره رقابت های جام بین المللی کشتی جوانان شاهد با حضور هشت تیم خارجی و هشت تیم ایرانی طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه /7 و 8 آذر ماه جاری/ در سالن 6 هزار نفری غدیر ارومیه برگزار شد.
روز گذشته در نخستین روز این رقابت ها تیم کشتی آزاد ایران الف با برتری هشت بر 2 مقابل تیم منتخب آذربایجان غربی بر سکوی قهرمانی ایستاد و جام نقره ای نیز به آذربایجان غربی رسید؛ در دیدار رده بندی نیز تیم کشتی آزاد ایران الف با برتری 6 بر چهار مقابل تیم ملی جمهوری آذربایجان بر سکوی سوم ایستاد.
رقابت های کشتی فرنگی جام بین المللی جوانان شاهد نیز صبح امروز /پنجشنبه/ در سالن 6 هزار نفری غدیر ارومیه آغاز شد که طی آن تیم های ایران الف و توسعه ایران به ترتیب قهرمان و نایب قهرمان شدند.
این مسابقات به صورت تیم به تیم برگزار شد و در پایان دیدارهای مقدماتی تیم های اول هر گروه به دیدار فینال رسیدند و تیم های دوم نیز دیدار رده بندی را برگزار کردند.
تیم های آزاد و فرنگی ترکیه که با ترکیبی از کشتی گیران نوجوان در چهاردهمین دوره از این مسابقات حضور یافته است، به دلیل محدودیت های قانونی / و اختصاص رقابت ها به رده جوانان/ نتوانست در این رقابت ها شرکت کند و به برگزاری چند دیدار دوستانه با تیم میزبان بسنده کرد.
در این دوره از رقابت ها هشت تیم خارجی و هشت تیم از کشورمان حضور داشتند که شامل تیم های آزاد و فرنگی جمهوری آذربایجان، گرجستان، ارمنستان، سوریه، 6 تیم از ایران و 2 تیم از آذربایجان غربی بود.
بر اساس اعلام فدراسیون، تیم های ملی فرنگی و آزاد ایران با 60 ورزشکار در قالب 6 تیم در اوزان 10 گانه در چهاردهمین دوره مسابقات بین المللی کشتی جام شاهد شرکت داشتند.
سیزدهمین دوره این رقابت‌ها در سال گذشته به میزبانی شهر کرج با حضور تیم‌هایی از روسیه، جمهوری آذربایجان، گرجستان، ارمنستان، قرقیزستان، ترکیه، سوریه، لبنان، اوکراین، ارمنستان، قزاقستان، بلاروس و نیجریه در رشته های فرنگی و آزاد برگزار شد؛ امسال تیم های ملی آزاد و فرنگی روسیه به دلیل صادر نشدن ویزا از حضور در این مسابقات محروم ماند.
دومین دوره این مسابقات نیز در سال 1382 به میزبانی ارومیه برگزار شده بود.
7156/3072

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *