کار سختی در مسابقات قهرمانی آسیا داریم


علیزاده روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اردوهای برگزار شده، ملی پوشان اکنون از نظر روحی، روانی، جسمی و فنی در شرایط خوبی قرار دارند و در اردوها تلاش کردیم سطح فنی آنان را ارتقا دهیم.
وی اظهار داشت: در پیکارهای قهرمانی آسیا پنج وزن از 10 وزن را برای کسب سهمیه المپیک در نظر گرفته اند و هر کسی بتواند مدال طلا در وزن های مشخص شده بگیرد، سهمیه المپیک را بدست می آورد و ضمن آنکه هر کشور حداکثر دو سهمیه در بازی های المپیک می تواند داشته باشد.
دارنده مدال برنز پیکارهای قهرمانی جهان ادامه داد: ملی پوشان اعزامی تجربه کافی ندارند و بیشتر آنها نخستین مسابقه بین المللی خود را در ازبکستان تجربه خواهند کرد و این موضوع شرایط را سخت می کند؛ با این وجود با تمام توان مقابل حریفان ظاهر خواهند شد تا بهترین نتیجه را بگیرند.
وی با اشاره به قهرمانی تیم کشتی فرنگی نوجوانان ایران در پیکارهای قهرمانی سال 2017 یادآور شد: برای دفاع از عنوان قهرمانی به ازبکستان می رویم و با توجه به تغییر قوانین و تعلق گرفتن امتیاز 25، 20 و 15 به دارندگان مدال های طلا، نقره و برنز، ارزش مدال طلا نسبت به گذشته دوچندان شده و به همین دلیل برای تکرار قهرمانی باید بجنگیم تا ضمن گرفتن دو سهمیه المپیک نوجوانان از نظر تیمی هم قهرمان شویم.
علیزاده که نخستین تجربه بین المللی خود را در قامت سرمربی تیم کشتی فرنگی نوجوانان تجربه خواهد کرد، در این خصوص گفت: به همین دلیل تلاش داریم بهترین نتیجه را بگیریم و از سوی دیگر اهدافی را برای تیم نوجوانان پیش بینی کرده ایم که در طولانی مدت به آن خواهیم رسید و امیدوارم که قدم نخست را در پیکارهای قهرمانی آسیا محکم برداریم و بعد از آن در بازی های المپیک 2018 نوجوانان آرژانتین و پیکارهای قهرمانی جهان نیز عملکرد خوبی داشته باشیم.
وی با اشاره به سرمایه گذاری کشورهای مختلف در رشته کشتی یادآور شد: در مسابقات قهرمانی سال 2018 اروپا که هم اکنون در شهر کاسپیسک جمهوری داغستان روسیه در حال برگزاری است، کشورهای شرکت کننده با تمام توان و قدرت حاضر شده اند و گرفتن مدال در این رشته بسیار سخت شده است و از سوی دیگر کادر فنی تیم های ملی کشتی با حمایت فدراسیون نیز تلاش دارد تا در میادین مختلف از نام و اعتبار کشتی ایران دفاع کند.
سرمربی تیم کشتی فرنگی نوجوانان ایران تصریح کرد: ملی پوشان حاضر در تیم نوجوانان از فرنگی کاران بسیار مستعد و با انگیزه ای هستند که در صورت حمایت تا سال ها می توانند آینده کشتی ما را تضمین کنند. برخی کشتی گیران همچون «امیررضا ده بزرگی» در وزن 45 کیلوگرم در رده سنی نونهالان حضور دارند که تا دو سال دیگر می توانند در رده نوجوانان برای کشورمان کشتی بگیرند.
علیزاده خاطر نشان کرد: کشتی گیران رده های سنی نونهالان و نوجوانان سرمایه های کشتی کشور هستند که ضمن حفظ آنها در اردوها باید بار فنی خود را بالا ببرند تا در آینده در رده های سنی جوانان و بزرگسالان برای کشورمان افتخار آفرینی کنند.
پیکارهای کشتی قهرمانی نوجوانان جهان 12 تا 17 تیر ماه در زاگرب کرواسی برگزار می شود.
همچنین رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان آسیا روزهای 19 تا 21 اردیبهشت در تاشکند ازبکستان برگزار می شود و اعضای تیم کشتی فرنگی نوجوانان بعد از ظهر دوشنبه (17 اردیبهشت) راهی این کشور می شوند.
ترکیب تیم ایران به این شرح است:
45 کیلوگرم: امیررضا ده بزرگی
48 کیلوگرم: سجاد عباس پور
51 کیلوگرم: ایمان محمدی
55 کیلوگرم: امیرحسین خوانساری
60 کیلوگرم: شاهین بداغی
65 کیلوگرم: حسین قاسمی
71 کیلوگرم: مسعود کاوسی
80 کیلوگرم: محمد ناقوسی
92 کیلوگرم: محمد نصرتی
110 کیلوگرم: محمدرضا عبدیان
همراهان: فرشاد علیزاده (سرمربی)، عبدالکریم کاکاحاجی، بهروز حضرتی پور، محمد خزایی (مربیان)، سیامک قیطاسی (مربی سازنده)، حسام الدین جعفری (سرپرست)، حسن بابک (مدیر فنی تیم های پایه کشتی فرنگی)، سید محمد افتخاریان، ناصر فروتن و نیما صادقی (داوران).
ورزشی**1067**1368

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *