کارشناس هواشناسی: همدانی ها به دلیل احتمال وقوع رعد و برق از تردد در ارتفاعات بپرهیزندشهرام حکیمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، آسمان استان تا ۲۴ ساعت آینده، صاف تا قسمتی ابری، در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر، وزش موقت باد، احتمال رگبار پراکنده باران و رعد و برق پیش بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: میزان بارش‌ها ناچیز است و به صورت لحظه‌ای، در نقاطی از استان رخ می‌دهد.

حکیمی با اشاره به اینکه در ساعات بعد از ظهر نیز غبار رقیق آسمان استان را فرا می‌گیرد، عنوان کرد: ابرهای موجود در آسمان استان به دلیل گرمای هوا و ایجاد رطوبت، تشکیل شده است، که به صورت رگبار پراکنده تأثیر خود را می‌گذارد.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود از فردا / پنجشنبه / از‬ میزان ناپایداری‬ هوا‬ کاسته و آسمان استان پایدار شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: تا ابتدای هفته آینده، دمای روزانه (بیشینه) استان بین یک تا سه درجه سانتیگراد کاهش و پس از آن به طور نسبی دمای استان افزایش می‌یابد.

وی اضافه کرد: اسدآباد با ۳۵ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و کبودراهنگ با ۱۰ درجه سانتیگراد بالای صفر به عنوان خنک‌ترین شهرهای استان در ۲۴ ساعت گذشته ثبت شده‌اند.

حکیمی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته کمینه دمای همدان ۱۲ درجه سانتیگراد بالای صفر و بیشینه دمای هوای این شهر ۳۲ درجه سانتیگراد بالای صفر گزارش شده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

۹۹۰۴/‏۲۰۸۷

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *