چالش‌های پیش روی تیم کشتی فرنگی ناشنوایان ایران


مسابقات قهرمانی کشتی آزاد و فرنگی ناشنوایان جهان در دو بخش جوانان و بزرگسالان از 20 الی30 خرداد در ولادیمیر روسیه برگزار می شود.
«حسن رنگرز» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بعد از آنکه در اسفند ماه سال 96 زمینه همکاری با فدراسیون ناشنوایان فراهم شد، برنامه های فنی خود را ارایه دادم اما وضعیت بودجه ای این فدراسیون به گونه ای بود که برگزاری مستمر اردو در مدت زمان کوتاه وجود نداشت.
وی اظهار داشت: ضمن آنکه «بابک اسدی» از پیشکسوتان کشتی که مسوولیت انجمن کشتی فدراسیون ناشنوایان را بر عهده دارد در بستر بیماری است که اجرای بخشی از برنامه های تیم های ملی منوط به وجود وی بود. با این حال و با وجود همه مشکلات، در بازه زمانی کوتاه دو اردوی تدارکاتی را پشت سر گذاشتیم و اردوی سوم نیز از دوم خرداد تا زمان اعزام برگزار خواهد شد.
نایب رییس اسبق فدراسیون کشتی ادامه داد: در فاصله کوتاه تا پیکارهای قهرمانی جهان، اهداف مد نظر محقق نشد اما سعی کردیم با افراد موجود و با همین بضاعت، نهایت استفاده را از زمان ببریم و ملی پوشان را در دو محور آمادگی جسمانی و همچنین تکنیکی و تاکتیکی متمرکز کنیم. امیدوارم با توجه به زمان کوتاهی که برای آماده سازی تیم داشتیم، تیم ناشنوایان بتواند در مسابقات جهانی نتایج خوبی کسب کند.
رنگرز ادامه داد: ملی پوشان کشتی فرنگی سال گذشته در بازی های المپیک ناشنوایان در سامسون ترکیه موفق به کسب یک نقره و 4 برنز و در پیکارهای قهرمانی جهان در تهران نیز با یک طلا و سه برنز در رده پنجم قرار گرفتند.
دارنده مدال طلا و برنز پیکارهای قهرمانی جهان ادامه داد: البته ظرفیت کشتی فرنگی ناشنوایان ایران نیز قابل ملاحظه است و با انجام برخی برنامه ها می توان برای قهرمانی دورخیز کرد که این مهم مستلزم برگزاری اردوهای سالیانه مستمر و بودجه مناسب است تا بتوان از نظر فنی، کیفیت ملی پوشان را افزایش داد.
دارنده مدال طلای پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی سال 2001 پاتراس یونان گفت: اگر فدراسیون از هم اکنون برای دور بعدی بازی های المپیک ناشنوایان هدفگذاری کند این ظرفیت وجود دارد که ملی پوشان کشورمان بتوانند مدال های خوبی بگیرند.
وی در خصوص ادامه همکاری خود بعد از پیکارهای قهرمانی ناشنوایان جهان با این تیم گفت: خوشحالم که توفیق داشتم با جوانانی شایسته و توانمند کار کنم و اگر در بخش دیگری موضوع کاری جدیدی برایم ایجاد نشود، همچنان در خدمت این تیم خواهم بود.
عضو شورای فنی تیم های ملی کشتی فرنگی در خصوص تفاوت فعالیت ها در این عرصه گفت: جنس کار در این حوزه بسیار متفاوت است و حضور دیر هنگام من به عنوان سرمربی تیم کشتی فرنگی ناشنوایان سبب شد که مسابقات قهرمانی کشور (ناشنوایان) را از دست بدهیم و از قبل نیز زمینه ای در این بخش نداشتم و به همین دلیل با آغاز اردوها، توامان مباحث فنی، آمادگی جسمانی، روان شناختی و شناخت نفرات را در دستور کار قرار دادیم.
وی ادامه داد: تعداد فرنگی کاران ناشنوا بسیار محدود است و در برخی از اوزان نماینده ای نداشتیم و سعی کردیم از نفرات دوم و سوم کشتی آزاد ناشنوایان در این تیم استفاده کنیم و در مجموع دستمان بسته بود و به همین دلیل برای تشریفات اداری و اخذ روادید مجبور شدیم تا برخی نفرات کشتی آزاد را معرفی کنیم.
این فرنگی کار سال های دور ایران در خصوص همکاری فدراسیون کشتی با فدراسیون ناشنوایان در بخش کشتی نیز گفت: ما درخواستی از فدراسیون برای همکاری نداشتیم و ضمن آنکه فدراسیون هم اکنون همکاری تنگاتنگی را با تیم های نیروهای مسلح، دانشجویی و دانش آموزی دارد و البته یکی از اردوهای تیم ناشنوایان در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار شد و طی صحبتی که با «حمید بنی تمیم» نایب رییس فدراسیون داشتم مشکلی در این زمینه وجود نداشت.
وی گفت: در حال حاضر نفرات شایسته ای در اردوی تیم کشتی فرنگی ناشنوایان حضور دارند و در دو اردوی کوتاه مدت توانستند به شرایط و فرم ایده آل برسند. با این حال کار سختی را در پیکارهای قهرمانی جهان خواهیم داشت چرا که ملی پوشان برای موفقیت در مسابقات این چنینی، در طول سال چه در اردوها و چه در برنامه های تمرینی خارج از اردو باید تحت نظر کادر فنی باشند که اجرای این کار با توجه به مشکلات، امکان پذیر نبود.

ترکیب تیم کشتی فرنگی ناشنوایان در رقابت های جهانی روسیه به شرح زیر است:
55 کیلوگرم: سید صادق ابوالوفایی (تهران)
60 کیلوگرم: مهدی صدری کورعباسلو (آذربایجان شرقی)
63 کیلوگرم: مهدی بخشی (آذربایجان شرقی)
67 کیلوگرم: علی فراهانی (مرکزی)
72 کیلوگرم: محمد سیاهپوش (تهران)
77 کیلوگرم: مجید توکلی (اصفهان)
82 کیلوگرم: ابوذر ربیع زاده هفشجانی (چهارمحال و بختیاری)
87 کیلوگرم: میثم قبشه دزفولی (خوزستان)
97 کیلوگرم: احسان نعمتی (لرستان)
120 کیلوگرم: هاشم بیابانی رشته رودی (گیلان)
همراهان: حسن رنگرز (سرمربی)، محمد مرادی، مهرداد کریم پور، مسلم شیرزاد، حسین رنگرز (مربیان)

*ترکیب تیم کشتی فرنگی جوانان:
55 کیلوگرم: پویا رضایی امرایی (لرستان)
60 کیلوگرم: محمد حسین نریمانی (اصفهان)
63 کیلوگرم: بهزاد معرفت (اردبیل)
67 کیلوگرم: رضا اسماعیلی (تهران)
72 کیلوگرم: مهدی رستمی (لرستان)
77 کیلوگرم: سجاد اژده (اردبیل)
82 کیلوگرم: علی غفاری صومعه اولیایی (البرز)
87 کیلوگرم: شاهین حسین زاده زرون (لرستان)
97 کیلوگرم: محمد نظرزاده (اصفهان)
120 کیلوگرم: امیر حسین فریدون زاده (البرز)
همراهان: عبدالله عزیزپور (سرمربی)، محمود بیگی زاده و ابراهیم نوری (مربیان)
ورزشی**1067**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *