پیشکسوت کشتی: مسوولان بین رشته ها تبعیض قائل نشوند


«ابراهیم جوادی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در مراسم تجلیل از قهرمانان کشتی که اول خرداد با حضور رییس جمهوری ایران برگزار شد، بخشی از پاداش مدال آوران کشتی باقی ماند، که رسول خادم رییس فدراسیون کشتی از وزارت ورزش، درخواست کرد که این مبلغ را برای اهدا پاداش مدال آوران پرداخت شود.
وی اظهار داشت: پاداش ها مربوط به یک سال و نیم گذشته است و ضمن آنکه نسبت به گذشته نیز کمتر شده است.
دارنده چهار مدال طلای پیکارهای قهرمانی جهان یادآور شد: این در حالی است که ملی پوشان فوتبال که البته موفقیت و پیروزی آنها جای بسی خوشحالی دارد، پس از هر پیروزی پاداش خود را دریافت می کنند و حتی طی دو مرحله نیز دیدار حضوری با ریاست جمهوری داشتند.
وی بیان داشت: هر ورزشکاری از کشورمان در هر جای دنیا افتخار آفرینی کند، باید از او تجلیل و قدردانی شود و نباید تبعیضی بین رشته ها قائل شویم.
دارنده مدال برنز بازی های المپیک تصریح کرد: کشتی طی دهه های گذشته چه در بازی های المپیک، بازی های آسیایی و جهانی، همواره برای کشورمان مدال آوری کرده و موجب خوشحالی مردم و عزت و غرور ورزش ایران در میادین بین المللی شده است. حال این انتظار وجود ندارد که به صورت ویژه توجه شود، بلکه از مسوولان انتظار داریم که تبعیضی بین رشته ها قائل نشوند.
وی بیان داشت: ملی پوشان کشتی همواره بدون کمترین چشم داشتی در میادین مختلف بین المللی برای کشورمان افتخار آفرینی می کنند و هزینه زندگی آنان از طریق همین پاداش ها تامین می شود، بنابراین روا نیست که در پرداخت پاداش ها تاخیر شود و یا بخشی از آن پرداخت نشود.
فدراسیون کشتی روز گذشته در نامه ای به «مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش و جوانان، خواستار پرداخت 1،5 میلیارد تومان کسری مبلغ واریزی جوایز مدال آوران کشتی در سال های 95 و 96 شد.
در بخشی از این نامه که روز شنبه منتشر شد، با اشاره به اینکه، بلافاصله پس از مراسم تجلیل توسط رییس محترم جمهـوری، با پیگیری مراحل اداری، از بانک مرکزی برای دریافت سکه ها اقدام شد، آمده است: «اما در زمان دریافت جوایز، بانک مرکزی اعـلام کرد کـه بـه دلیل افزایش قیمت سکه، پول واریز شده از سوی وزارت ورزش و جوانان بیش از یـک و نـیم مـیلیارد تـومان کسری دارد.»
در ادامه این نامه با اشاره به اعلام موضوع به مراجع مربوطه در وزارت ورزش و قول مساعد معاونت توسعه مدیریت و منابع آن وزارت، برای پرداخت ما به التفاوت جوایز در روز نوزدهم خرداد ماه تصریح شده است: «متاسفانه کسری مذکور تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه بیست و سوم خردادماه نیز پرداخت نگردیده است.»
فدراسیون کشتی، با اشاره به اینکه با توجه به افتخارات بالای کشتی در دو سال گذشته اما به دلیل این مشکل ذکر شده، هیچ یک از حدود 300نفر از قهرمانان و کادرهای فنی واجد شرایط در کشتی، پاداش خود را دریافت نکرده اند، از وزیر ورزش درخواست کرده است به مراجع ذیربط در وزارت ورزش دستور پرداخت کسری مبلغ واریزی را صادر کند.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *