پیشکسوت کشتی از قطع حقوق برخی قهرمانان انتقاد کرد


جوادی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان در برنامه جدید خود، قهرمانانی که کارمند و یا حقوق بازنشستگی می گیرند را قطع کرده، این در حالی است که بیشتر کشورهای دنیا برای قهرمانان خود حقوق ماهیانه بیش از سه هزار دلار پرداخت می کنند، اما حقوق صندوق حمایت از قهرمانان به 400 دلار هم نمی رسد.
وی اظهار داشت: من نیز به عنوان ورزشکاری که چهار مدال طلای جهان و برنز المپیک، دو مدال طلای بازی های آسیایی و یک گونی مدال از تورنمنت های بین المللی را در کارنامه دارم، هنوز مستاجر هستم. هر چند حقوق اندک من از سوی صندوق قطع نشده است، اما چرا باید حقوق بزرگانی همچون «محمد ابراهیم سیف پور» دارنده دو مدال طلا و یک نقر پیکارهای قهرمانی جهان و برنز المپیک، «علی اکبر حیدری» دارنده مدال برنز المپیک و «رحیم علی آبادی» سه مدال نقره و برنز المپیک و جهان و سایر ورزشکاران را قطع کنند.
وی ادامه داد: چطور برخی از چند جا حقوق می گیرند و قهرمانی که پس از سال ها ورزش و کسب عناوین مختلف ورزشی و به اهتزاز درآوردن پرچم کشورمان با رفتاری بی احترامانه، به یک باره حقوق 600 یا 700 هزار تومانی که در شان یک قهرمان هم نیست را باید قطع کنند.
عضو شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد ادامه داد: بعد از آنکه «محمد خرم» به عنوان رییس صندوق حمایت از ورزشکاران و پیشکسوتان منصوب شد، به اتفاق سیف پور و «محمدعلی صنعتکاران» در جلسه ای، برخی مسایل و مشکلات ورزشکاران و قهرمانان را با او در میان گذاشتیم. ورزشکاران پیشکسوت دیگر آفتاب لب بوم هستند، سال گذشته «ناصر گیوه چی» و «عباس زندی» از بین ما رفتند و نوبت ما هم خواهد شد و خدا را خوش نمی آید حق بخور نمیری که به قهرمانان می دهند را قطع کنند.
«محمد خرم» مدیرعامل صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان پیش از این با اشاره به پرداخت مستمری به قهرمانان و پیشکسوتان گفته بود که پرداخت مستمری یک نوع حمایت است که بر اساس مصوبات هیات مدیره و هیات امنا صورت می گیرد. همچنین با توجه به امتیاز بندی به یک هزار و 100 نفر مستمری تعلق می گیرد که در دوره جدید مدیریتی با هدف ساماندهی این مهم و با توجه به درخواست های مکرر بسیاری از قهرمانان و با عنایت به بررسی های کلی که صورت گرفت، مستمری 50 قهرمان به دلیل تمکن مالی قطع شد.
وی در عین حال گفته بود که اگر بعد از قطع این مستمری هر کدام از این قهرمانان مجددا تقاضا کنند، مستمری آنها برقرار می شود.
ورزشی**1067**1368

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *