پیشنهاد ثروتمندترین مرد انگلیس برای خرید منچستریونایتدعلاوه بر این، او گفته است که هوادار شیاطین سرخ بوده و قصد دارد باشگاه محبوبش را از سوءمدیریت این خانواده نجات دهد.

رتکلیف در سال ۱۹۹۸ گروه پتروشیمی اینئوس Ineos را بنیانگذاری کرد و از آن تاریخ تاکنون ریاست آنر ا برعهده دارد. او با ثروتی خالصی معادل ۲۱.۰۵ میلیارد پوند در سال ۲۰۱۸ به عنوان ثروتمندترین مرد انگلیس معرفی شد.

مرد متمول انگلیسی در ماه مه در واکنش به پرسشی در خصوص احتمال خریداری یک باشگاه گفته بود: من یک هوادار رنج دیده منسچتریونایتد هستم؛ ما (گروه پتروشیمی اینئو) با احتیاط پا به عرصه فوتبال گذاشته ایم.

در زمان بیان این اظهارات گفته می شد مرد ۶۶ ساله انگلیسی پیشنهاد خود را برای خریداری سهام باشگاه چلسی از «رومن آبراموویچ» مالک روس آبی ها مطرح کرده است.

اما ظاهراً پیشنهاد وی برای خریداری چلسی بیشتر از حدی مشخص پیشروی نکرد و رتکلیف بار دیگر قصد دارد با تلاش برای خرید یونایتد برنامه های خود را در این عرصه از سر بگیرد.

این نخستین باری نیست که او تجارت را وارد ورزش کرده است؛ در واقع رتکلیف پیش تر تیم دوچرخه سواری اسکای ایتالیا و باشگاه فوتبال اف سی لوزان سوئیس را خریداری کرده است.

این در حالی است که در روزهای اخیر تنش پس زمینه غالب باشگاه منچستریونایتد است و هواداران اعتراضات خود را در واکنش به سیاست های مدیریتی ضعیف گلیزرزها از سر گرفته اند. علاوه بر این، گزارش های ماه فوریه حاکی از اقدام «محمد بن سلمان» ولیعهد متمول سعودی برای خرید یونایتد بود که البته با مخالفت مالک کنونی این باشگاه مواجه شد.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *