پیروزی فرنگی کار 67 کیلوگرم ایران مقابل قهرمان جهان


به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، طبق برنامه اعلامی مسابقات وزن های 60 و 67 کیلوگرم از امروز (سه شنبه) از ساعت 10:30 در سالن مرکزی جاکارتا آغاز شد و مسابقات وزن های 77، 87، 97 و 130 کیلوگرم نیز فردا (چهارشنبه) برگزار خواهد شد.
گرایی در رقابت های وزن 67 کیلوگرم در دور نخست «حسن عبدالکریم» از سوریه را 11 بر 2 شکست داد و در مرحله یک چهارم نهایی، مقابل «تسمرادوف» دارنده مدال برنز المپیک و جهان از ازبکستان قرار گرفت.
فرنگی کار شیرازی تیم ملی که در سه دقیقه نخست اسیر حملات سهمگین تسمرادوف شده بود، در سه دقیقه دوم و در حالی که 15 ثانیه به پایان کشتی باقی مانده بود و 8 بر 5 از حریف خود عقب بود با اجرای فن کمر بسیار زیبا حریف خود را به پل برد و با ضربه فنی او را شکست داد و به جمع چهار نفر برتر این وزن راه یافت.
گرایی در مرحله نیمه نهایی و برای راهیابی به فینال «آلمات کبیسبایف» دارنده مدال نقره و برنز جهان از قزاقستان را پیش رو خواهد داشت.
در آن سوی جدول نیز «ریو هان سو» دارنده مدال طلا و نقره جهان از کره جنوبی به احتمال فراوان یک پای فینال خواهد بود.
در وزن 60 کیلوگرم مردانی یکی از امیدهای اصلی کسب مدال طلای کشتی فرنگی ایران در بازی های آسیایی در دور نخست «کیم سئونگ هاک» دارنده مدال برنز جهان از کره جنوبی را 7 بر 3 شکست داد.
مردانی که سابقه حضور در پیکارهای جهانی سال 2017 را دارد؛ در مرحله یک چهارم نهایی متاسفانه با ارائه کشتی بسیار ضعیف برابر «شینیبو اوتا» دارنده مدال نقره المپیک از ژاپن با نتیجه 9 بر صفر شکست خورد و از راهیابی به فینال بازماند.
در صورت راهیابی اوتا به فینال، مردانی در جدول شانس مجدد باید به مصاف حریفان برود.
اوتا همان کشتی گیری است که در بازی های المپیک 2016 ریو، حمید سوریان را در همان کشتی نخست شکست داده بود.
کاروان ورزشی ایران تاکنون سه طلا و سه نقره و سه برنز در این بازیها کسب کرده است.
مدال آوران ایران در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا:
** طلا
حسن یزدانی وزن 86 کیلوگرم کشتی آزاد
علیرضا کریمی وزن 97 کیلوگرم کشتی آزاد
پرویز هادی وزن 125 کیلوگرم کشتی آزاد
** نقره
کوروش بختیار تکواندو پومسه
مرجان سلحشوری تکواندو پومسه
زهرا کیانی ووشو تالو
** برنز
رضا اطری وزن 57 کیلوگرم کشتی آزاد
فرزان عاشورزاده وزن منهای 58 کیلوگرم تکواندو
علی پاکدامن شمشیربازی سابر
ایران با 380 ورزشکار مرد و 98 ورزشکار زن در 42 ماده ورزشی در این رویداد شرکت کرده است. این رقابت ها که به طور رسمی از 27مردادماه امسال به میزبانی اندونزی آغاز شده است، تا 11 شهریورماه ادامه دارد.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *