پیروزی دشوار فرنگی کار المپیکی مقابل حریف


به گزارش گروه ورزشی ایرنا، مرحله نهایی رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی برای شرکت در بازی های آسیایی جاکارتا و رقابت های جهانی مجارستان، روزهای 19، 20 و 21 اردیبهشت در سالن شهدای هفتم تیر تهران در حال برگزاری است.
رقابت های مقدماتی پنج وزن دوم کشتی آزاد و فرنگی از صبح امروز پنجشنبه آغاز شد و فینال های پنج وزن نخست نیز بعد از ظهر امروز و از ساعت 17 تا 19 برگزار می شود.
در کشتی وزن 87 کیلوگرم کشتی فرنگی بین سعید عبدولی دارنده مدال طلای جهان و برنز بازی های المپیک ریو و مهدی فلاح در حالی دنبال شد که در وقت دوم داوران یک امتیاز را به فلاح دادند و کشتی به تساوی کشیده شد، عبد ولی در اعتراض به این تصمیم قصد داشت کشتی را نیمه کاره رها کند.
در ادامه فلاح فرنگی کار جوان اهل شهرری با خاک کردن حریف 2 امتیاز از حریف پیش افتاد اما تجربه عبدولی در ثانیه های پایانی به کمکش آمد و با گرفتن کمر حریف و خاک کردن، کشتی را به تساوی کشاند و به دلیل آنکه عبد ولی آخرین امتیاز را کسب کرد این مسابقه در نهایت با تساوی 3 بر 3 به سختی به سود عبدولی به اتمام رسید.
با توجه به حاشیه هایی که در وزن 87 کیلوگرم کشتی فرنگی وجود دارد، به نظر می رسد تا پایان مسابقات این وزن باید شاهد حاشیه ها و اتفاقات تازه ای باشیم.
بعد از کشتی سعید عبدولی و در دیگر مبارزه این وزن بین حسین نوری و مهدی بالی از مازندران بعد از آنکه کشتی با نتیجه 4 بر 4 به سود نوری دارنده مدال برنز جهان به پایان رسید، مربیان بالی به شدت از داوری مبارزه اعتراض داشتند.
برنامه دور اول مقدماتی این مسابقات به شرح زیر است:
**کشتی آزاد
61 کیلوگرم دور اول:
باخر یخکشی (مازندران) 13– محمد رمضان پور (مازندران) 8
ایمان صادقی (مازندران) 4 (برنده با ضربه فنی) – محمد نامجومطلق (گیلان) صفر

70 کیلوگرم دور اول:
حسین مصطفوی (آذربایجان شرقی) 2- محمدرضا سرگو (البرز) 6
نیما اشقاقی (مازندران) – استراحت

79 کیلوگرم دور اول:
امید حسن تبار (مازندران) 6 – محمد زارعی (تهران) صفر
علیرضا قاسمی (تهران) 3 – عزت اله اکبری (مازندران) یک
محمد متقی نیا (خراسان رضوی) – استراحت

97 کیلوگرم دور اول:
علیرضا گودرزی (سیستان و بلوچستان) 4– مجتبی گلیج (مازندران) 2
حسین رمضانیان (مازندران) 4 – دانیال شریعتی نیا (همدان) 14

125 کیلوگرم دور اول:
جعفر شمس ناتری (گیلان) یک – پرویز هادی (آذربایجان شرقی) 9
یدالله محبی (کرمانشاه) – استراحت

کشتی فرنگی 55 کیلوگرم دور اول:
رامین باستان (تهران) صفر – رضا خدری (البرز) 9
امین مرادخانی (آذربایجان غربی) صفر – جواد فراز فاروجی (خراسان جنوبی) 9

63 کیلوگرم دور اول:
سامان عبدولی (خوزستان) یک – محسن حاجی پور (مازندران) 2
محمد نوربخش (تهران)5 – ایمان داودی (فارس) 2
میثم دلخانی (استراحت)

72 کیلوگرم دور اول:
مجید خلیلی (قزوین) یک – برومند اصلان (مرکزی) 10
علی ارسلان (مازندران) صفر – اصغر عالی محمدی (خوزستان) 2
فرشاد بلفکه (لرستان) 3 – عرفان سعادتی فر (تهران) یک
امین کاویانی نژاد (خوزستان) – استراحت

82 کیلوگرم دور اول:
ابوالفضل صاحبکاری (خراسان جوبی) صفر – کیوان رضایی (فارس) 8
یوسف قادریان (البرز) 5 – مهدی ابراهیمی (قم) 3

87 کیلوگرم دور اول:
علی قیطاسی (قم) یک – ایمان انصاری (تهران) 3
مهدی فلاح (تهران) 3– سعید عبدولی (خوزستان) 3 (برنده)
ورزشی**1067**9029**1440

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *