پولادمردان نوجوان به دنبال دومین مدال در المپیک آرژانتین


به گزارش ایرنا، بازی های المپیک2018 نوجوانان از 14 تا 26 مهرماه در بوینس آیرس آرژانتین برگزار خواهد شد.
امیررضا عسگری دون در دسته 85 کیلوگرم و علیرضا یوسفی در دسته به اضافه 85 کیلوگرم دو نماینده وزنه برداری ایران در این بازی ها هستند.
عسگری دون وزنه بردار بابلی طی دو سال گذشته عملکرد خوبی را در مسابقات بین المللی داشته است؛ به طوری که او چند ماه پیش و در رقابت های قهرمانی نوجوانان جهان در اورگنج ازبکستان در دسته 94 کیلوگرم موفق به کسب یک مدال طلا (یک ضرب) و دو نقره (دو ضرب و مجموع) شد. او در رقابت های قهرمانی سال 2017 آسیا در نپال نیز دو نقره و یک برنز گرفته بود.
یوسفی دیگر وزنه بردار ایران که اهل قائمشهر است، در رقابت های قهرمانی نوجوانان جهان در ازبکستان و در دسته به اضافه 94 کیلوگرم سه مدال طلا را به نام خود ثبت کرده بود.
تیم دو نفره وزنه برداری به همراه کادر فنی بامداد روز جمعه ( 13 مهرماه) به آرژانتین می رود و مسابقات این رشته نیز روزهای 20 و 21مهر برگزار خواهد بود.
در دو دوره بازی های المپیک نوجوانان (2010 سنگاپور و 2014 نانجینگ چین) وزنه برداری ایران توانسته یک مدال طلا را در سال 2010 توسط علیرضا کاظمی نژاد در دسته به اضافه 85 کیلوگرم بگیرد.
سرمربی تیم وزنه برداری نوجوانان در خصوص آماده سازی این تیم برای حضور در المپیک نوجوانان سال 2018 گفت: برای حضور در این مسابقه مهم، فدراسیون وزنه برداری از سه سال پیش برنامه ریزی داشته است. از بهمن سال قبل و به صورت مداوم، چهار وزنه بردار در شهرهای همدان، تهران و گیلان در اردو حضور داشتند. مرحله آخر اردو به مدت یک هفته در کمپ تیم های ملی برگزار خواهد شد.
«علی امینی فرد» افزود: انتخاب این دو وزنه بردار براساس عملکرد آنها در مسابقات گزینشی المپیک نوجوانان در سال های 2017 و 2018 (رقابت های قهرمانی 2017 جهان در تایلند و قهرمانی 2017 آسیا در نپال و همچنین قهرمانی 2018 آسیا در اورگنج ازبکستان) بوده و امیدواریم که بتوانند پرچم کشورمان را در بازی های المپیک نوجوانان به اهتزاز درآورند.
وی اظهار داشت: وزنه برداران سایر کشورها به طور حتم در آرژانتین با آمادگی بالا در پی کسب مدال هستند و ما هم برای رسیدن به دو مدال خوش رنگ برنامه ریزی خوبی داشتیم. با توجه به شناخت از حریفانی که در این وزن حضور دارند، شانس مدال آوری یوسفی بالاتر از عسگری دون است.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *