پوشش کشورهای اسلامی در بخش وزنه‌برداری بانوان تصویب شد


به گزارش ایرنا علی مرادی شامگاه سه شنبه در مجمع انتخاباتی هیئت وزنه‌برداری لرستان در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان لرستان بیان کرد: وزارت ورزش پوشش کشورهای اسلامی در بخش وزنه‌برداری بانوان را که مورد تصویب قاره آسیا و مسائل بین‌المللی قرارگرفته بود 2 روز پیش مورد تصویب قرار داد و در سطح داخلی و بین‌المللی این پوشش می‌تواند برای بانوان محجبه در رشته وزنه‌برداری مورداستفاده قرار گیرد.
مرادی افزود: هیات وزنه‌برداری در بخش‌های پایه بانوان و آقایان فعالیت‌های زیادی انجام داده و در اوایل آذرماه جشنواره المپیاد ایرانیان را با همکاری وزارت ورزش خواهیم داشت و برای نخستین بار گروه‌های سنی 12تا 15سال بانوان هم شرکت می‌کنند که امیداست در آن بخش استعدادهای خوبی در لرستان داشته باشیم.
وی با بیان اینکه جشنواره المپیاد ایرانیان با همکاری وزارت ورزش آذرماه امسال برگزار می‌شود بیان کرد: پایان سال 97 مسابقات نوجوانان جهان در آمریکا برگزار می‌شود و امیدوارم افرادی که شایسته حضور در این مسابقات هستند در اردوها حاضر شوند.
رئیس فدراسیون وزنه‌برداری اظهار داشت:با توجه به رویکردی که وزارت ورزش سال گذشته داشته است، پکیج هایی آماده و به استان‌ها ارائه کردیم که شامل برنامه‌های استعدادیابی بوده که در قالب برنامه‌های استعدادیابی برنامه‌های خوبی در لرستان برگزار شده که برنامه‌های زیر بنایی ورزش وزنه‌برداری را این پکیج تا سی سال آینده تأمین می‌کند.
مرادی بیان کرد: تجهیزات ورزش وزنه‌برداری بانوان و آقایان خیلی فرسوده است که وسایل و تجهیزات باید خریداری شود.
وی ادامه داد: در آینده‌ای نه‌چندان دور ساختار نایب رئیس بانوان در لرستان باید تشکیل شود.
مرادی افزود: در لرستان با توجه به اینکه ورزشکاران توانمند هستند و در عرصه‌های مختلف مدال‌های باارزشی به ارمغان آوردند سرمایه‌گذاری در این بخش هم به لحاظ کمی و کیفی می‌تواند تأثیرات به سزایی در توسعه و حتی قهرمانی وزنه‌برداری در سطح بین‌المللی داشته باشد.
7274/6060

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *