پنج هزار هنرمند البرزی در صنایع دستی البرز فعالیت می کنندبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام فخرالدین صابری شامگاه شنبه در آئین گشایش جشنواره اقوام ایران زمین در پارک تندرستی فردیس، افزود: این هنرمندان در ۷۰ رشته صنایع دستی و در ۲۷۰ کارگاه مستقل و خانگی فعال هستند.

وی اظهار داشت: این استان ظرفیت های متعددی برای برگزاری جشنواره های فرهنگی اقوام ایران زمین دارد و استان البرز با بیش از سه میلیون نفر جمعیت ایران کوچک نامیده شده است.

صابری با بیان اینکه توجه به فرهنگ کشور تحکیم روابط اجتماعی را به دنبال دارد، گفت: برگزاری جشنواره های اقوام موجب تقویت و حدت و تحکیم ارتباط بین مردم و اقوام مختلف ایرانی می شود.

وی افزود: سازمان میراث فرهنگی موظف است از هنرمندان صنایع دستی در قالب آموزش و توانمند سازی حمایت کند و در این زمینه تامین مربی، ارائه تسهیلات، ارائه کارت شناسایی و کمک به ایجاد بازارچه صنایع دستی را در دستور کار قرار داده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری البرز با بیان اینکه معتقدیم کالاهای صنایع دستی صددرصد تولیدات داخل است، گفت: با وجود تحریم ها برای تامین مواد اولیه نیازی به واردات در این بخش لوازم نداریم.

وی توجه به مدرک گرایی را مانع استفاده از افراد توانمند در جامعه دانست و بیان داشت: باید برای استقلال افراد هنرمند و تهیه فرصت های شغلی در عرصه صنایع دستی بیشتر تلاش کنیم.

در جشنواره اقوام ایران زمین نمایشگاهی با ۹۰ غرفه شامل صنایع دستی، غذاهای سنتی و محلی، سوغات و هدایای استان های مختلف در دید عموم قرار گرفته است.

این جشنواره به مدت ۱۰ روز در پارک تندرستی فردیس دایر است.

۷۴۱۳/‏‬ ۶۱۵۵

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *