پایگاه های خبری گیلان در طرح رتبه بندی شرکت کنندفیروز فاضلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری با هدف ارتقاء جایگاه حرفه‌ای پایگاه‌های خبری اینترنتی و برقراری عدالت رسانه‌ای پس از تصویب دستورالعمل و شاخص‌های مشخص شده از سال ١٣٩٤ اجرایی شد.

وی اظهار داشت: دوره چهارم رتبه‌بندی پایگاه های خبری بزودی برگزار می شود و اطلاع‌رسانی درخصوص بازه زمانی از طریق سایت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: سومین دوره رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری در دی‌ماه ٩٧ با بررسی ٢٠٠ پایگاه و براساس فرم خوداظهاری و مستندات ارائه شده توسط کمیته رتبه‌بندی برگزار شد.

فاضلی افزود: وجود تعداد قابل توجه پایگاه‌های خبری اینترنتی در کشور و تفاوت عملکرد و مأموریت آنها از جمله در میزان تولید خبر، گستره فعالیت، انتشار چند زبانه، سرعت در تولید و انتشار اخبار، رابط استانی در داخل کشور، میزان بهره‌مندی از تکنولوژی جدید رسانه‌ای، رعایت اصول حرفه‌ای و ده‌ها شاخص دیگر ایجاب می‌کند که عدالت رسانه‌ای در نگرش به جایگاه پایگاه‌های خبری اینترنتی برقرار شود و هر پایگاه خبری در جایگاه واقعی خویش قرار گیرد و آنها که فعالیت جدی‌تر و حرفه‌ای در سپهر رسانه‌ای کشور دارند در ارزیابی‌ها مورد غفلت واقع نشوند.

وی در راستای قانونمندسازی فعالیت پایگاه‌های خبری و امکان حمایت‌های قانونی از پایگاه‌های خبری استان خواست، پایگاه هایی که تا کنون از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز فعالیت دریافت نکرده اند، با ورود به سامانه جامع رسانه های کشور به آدرس اینترنتی www.e-rasaneh.ir و ارائه درخواست خود، اقدام لازم را صورت دهند.

۱۵۶ پایگاه خبری دارای مجوز در استان گیلان فعال هستند.

۱۸۸۱ / ‏‬ ۲۰۰۷

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *