پایان انتخابی تیم های ملی کشتی و بازگشت باتجربه ها


به گزارش ایرنا، مرحله نهایی رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی برای شرکت در بازی های آسیایی جاکارتا و رقابت های جهانی مجارستان از روز چهارشنبه در سالن شهدای هفتم تیر تهران آغاز شد و امروز (جمعه) به پایان رسید.
رقابت های مقدماتی پنج وزن دوم کشتی آزاد و فرنگی از صبح روز پنجشنبه آغاز شد و فینال این وزنها امروز (جمعه) برگزار شد.
مسابقه فینال سه مرتبه برگزار شد و هر کشتی گیری که دو پیروزی از سه مبارزه را کسب کرد به عنوان نفر نخست معرفی شد. البته مبارزه دو نفر فینالیست در دیدارهای مقدماتی به عنوان یکی از دیدارهای فینال محاسبه شد.
در کشتی آزاد و در پنج وزن دوم باقر یخکشی (61 کیلوگرم)، امید حسن تبار (79 کیلوگرم)، علیرضا گودرزی (97 کیلوگرم) و پرویز هادی (125 کیلوگرم) عنوان نخست را کسب کردند.
در پنج وزن دوم کشتی فرنگی نیز محسن حاجی پور (63 کیلوگرم)، علی ارسلان (72 کیلوگرم)، یوسف قادریان (82 کیلوگرم) و حسین نوری (87 کیلوگرم) بر سکوی قهرمانی قرار گرفتند.
در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی رامین باستانی در 55 کیلوگرم کشتی فرنگی و نیما اشقاقی در 70 کیلوگرم کشتی آزاد عنوان نخست را کسب کردند.
براساس مصوبه شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی در وزن 55 کیلوگرم کشتی فرنگی مسلم نادری خادم و در 70 کیلوگرم کشتی آزاد میثم نصیری در مرحله نخست انتخابی تیم ملی عنوان نخست را کسب کردند و هر دو کشتی گیر از حضور در مرحله نهایی معاف شدند.
رامین باستانی و مسلم نادری خادم در وزن 55 کیلوگرم کشتی فرنگی و میثم نصیری به همراه نیما اشقاقی در وزن 70 کیلوگرم کشتی آزاد براساس مصوبه شورای فنی قرار است با حضور در یک تورنمنت بین المللی ارزیابی و نفر برتر پس از آن مسابقه انتخاب شود.

**نتایج فینال پنج وزن دوم انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی به شرح زیر است:
**کشتی آزاد
61 کیلوگرم: باقر یخکشی
فینال اول: باقر یخکشی 13 – محمد رمضانپور 8
فینال دوم: باقر یخکشی 13 – محمد رمضانپور 2

70 کیلوگرم:
مبارزه برای عنوان دوم: نیما اشقاقی 7 – حسین مصطفوی 3

79 کیلوگرم: امید حسن تبار
فینال اول: علیرضا قاسمی صفر – امید حسن تبار 2
فینال دوم: علیرضا قاسمی 2 – امید حسن تبار 4

97 کیلوگرم: علیرضا گودرزی
فینال اول: علیرضا گودرزی 4 – مجتبی گلیج 2
فینال دوم: علیرضا گودرزی 6 – مجتبی گلیج 2

125 کیلوگرم: پرویز هادی
فینال اول: یدالله محبی 2 – پرویز هادی 3
فینال دوم: یدالله محبی یک – پرویز هادی 3

کشتی فرنگی:
55 کیلوگرم:
مقام برای رده دوم: جواد فراز فاروجی صفر – رامین باستان 9

63 کیلوگرم: محسن حاجی پور
فینال اول: محمد نوربخش 7– محسن حاجی پور 5
فینال دوم: محمد نوربخش صفر – محسن حاجی پور 5
فینال سوم: محمد نوربخش 2 – محسن حاجی پور 4

72 کیلوگرم: علی ارسلان
فینال اول: علی ارسلان 6 – فرشاد بلفکه 4
فینال دوم: علی ارسلان 7 – فرشاد بلفکه 3

82 کیلوگرم: یوسف قادریان
فینال اول: یوسف قادریان 2 – کیوان رضایی یک
فینال دوم: یوسف قادریان 3 – کیوان رضایی 2

87 کیلوگرم: حسین نوری
فینال اول: مهدی فلاح 4 – حسین نوری 3
فینال دوم: مهدی فلاح 2 – حسین نوری 4
فینال سوم: مهدی فلاح یک – حسین نوری 2
نتایج کامل مقدماتی مسابقات پنج وزن دوم کشتی آزاد و فرنگی به شرح زیر است:
**کشتی آزاد
61 کیلوگرم:
دور اول:
باخر یخکشی (مازندران) 13– محمد رمضان پور (مازندران) 8
ایمان صادقی (مازندران) 4 (برنده با ضربه فنی) – محمد نامجومطلق (گیلان) صفر
دور دوم:
محمد نامجو مطلق 2 – محمد رمضانپور 4
ایمان صادقی 9 (به دلیل مصدومیت ادامه نداد) – باقر یخکشی 9 (برنده)

70 کیلوگرم:
دور اول:
حسین مصطفوی (آذربایجان شرقی) 2- محمدرضا سرگو (البرز) 6
نیما اشقاقی (مازندران) – استراحت
دور دوم:
محمدرضا سرگو یک – نیما اشقاقی 7
دور سوم:
نیما اشقاقی 7 – حسین مصطفوی 3

79 کیلوگرم:
دور اول:
امید حسن تبار (مازندران) 6 – محمد زارعی (تهران) صفر
علیرضا قاسمی (تهران) 3 – عزت اله اکبری (مازندران) یک
محمد متقی نیا (خراسان رضوی) – استراحت
دور دوم:
محمد زارعی 8 – محمد متقی نیا 4
علیرضا قاسمی صفر – امید حسن تبار 2
دور سوم:
محمد زارعی یک – علیرضا قاسمی 2
امید حسن تبار 6– محمد متقی نیا یک

97 کیلوگرم:
دور اول:
علیرضا گودرزی (سیستان و بلوچستان) 4– مجتبی گلیج (مازندران) 2
حسین رمضانیان (مازندران) 4 – دانیال شریعتی نیا (همدان) 14
دور دوم:
دانیال شریعتی 5– مجتبی گلیج 6
حسین رمضانیان 6– علیرضا گودرزی 13
دور سوم:
دانیال شریعتی نیا یک – علیرضا گودرزی 5

125 کیلوگرم:
دور اول:
جعفر شمس ناتری (گیلان) یک – پرویز هادی (آذربایجان شرقی) 9
یدالله محبی (کرمانشاه) – استراحت
دور دوم:
پرویز هادی 3 – یدالله محبی 2

**کشتی فرنگی
55 کیلوگرم:
دور اول:
رامین باستان (تهران) صفر – رضا خدری (البرز) 9
امین مرادخانی (آذربایجان غربی) صفر – جواد فراز فاروجی (خراسان جنوبی) 9
دور دوم:
جواد فراز فاروجی صفر – رضا خدری 9
امین مرادخانی یک – رامین باستان 6

63 کیلوگرم:
دور اول:
سامان عبدولی (خوزستان) یک – محسن حاجی پور (مازندران) 2
محمد نوربخش (تهران)5 – ایمان داودی (فارس) 2
میثم دلخانی (استراحت)
دور دوم:
محسن حاجی پور 9– میثم دلخانی صفر
ایمان داودی صفر – سامان عبدولی 5
دور سوم:
محسن حاجی پور 5– محمد نوربخش 7
سامان عبدولی 7 – میثم دلخانی 3
دور چهارم:
محمد نوربخش 3 – سامان عبدولی یک

72 کیلوگرم:
دور اول:
مجید خلیلی (قزوین) یک – برومند اصلان (مرکزی) 10
علی ارسلان (مازندران) صفر – اصغر عالی محمدی (خوزستان) 2
فرشاد بلفکه (لرستان) 3 – عرفان سعادتی فر (تهران) یک
امین کاویانی نژاد (خوزستان) – استراحت
دور دوم:
برومند اصلان 3 – امین کاویانی نژاد 8
اصغر عالی محمدی 8 – مجید خلیلی 3
عرفان سعادتی فر یک – علی ارسلان 12
دور سوم:
اصغر عالی محمدی 7– برومند اصلان صفر
امین کاویانی نژاد 2 – فرشاد بلفکه 2 (برنده)
دور چهارم:
امین کاویانی نژاد 8 – اصغر عالی محمدی صفر
علی ارسلان 6 – فرشاد بلفکه 4
دور پنجم:
امین کاویانی نژاد یک – علی ارسلان 3
اصغر عالی محمدی – فرشاد بلفکه

82 کیلوگرم:
دور اول:
ابوالفضل صاحبکاری (خراسان جوبی) صفر – کیوان رضایی (فارس) 8
یوسف قادریان (البرز) 5 – مهدی ابراهیمی (قم) 3
دور دوم:
مهدی ابراهیمی 5 – کیوان رضایی 5 (برنده)
یوسف قادریان 9 – ابوالفضل صاحبکاری صفر

87 کیلوگرم:
دور اول:
علی قیطاسی (قم) یک – ایمان انصاری (تهران) 3
مهدی فلاح (تهران) 3– سعید عبدولی (خوزستان) 3 (برنده)
حسین نوری (زنجان) 4 (برنده) – مهدی بالی (مازندران) 4
دور دوم:
سعید عبدولی – ایمان انصاری (هر دو کشتی گیر به دلیل حرکت غیر ورزشی حذف شدند)
مهدی بالی 2 – علی قیطاسی یک
حسین نوری 3 – مهدی فلاح 4
دور سوم:
مهدی بالی – مهدی فلاح (برنده با ضربه فنی)
ورزشی**1067**

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *