پاورلیفتینگ زنجان نیازمند تجهیزات استاندارد است


سعید نیکخواه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: استان زنجان یکی از قطب های مهم پاورلیفتینگ است که متاسفانه تجهیزات فعلی برای برگزاری مسابقات جوابگو نیست.
وی اظهار داشت: نبود تجهیزات استاندارد موجب می شود تا ورزشکاران شرکت کننده در مسابقات در معرض آسیب قرار بگیرند و اگر ورزشکاری در حین برگزاری مسابقات صدمه ببیند در این صورت به دست آوردن سلامتی دوباره با پول محقق نمی شود.
نیکخواه افزود: این رشته ورزشی زنجان به رغم درخشش در مسابقات کشوری و برون مرزی، بسیار مظلوم واقع شده که به جد نیازمند حمایت های مادی و معنوی است.
مسئول کمیته پاورلیفتینگ هیات بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان گفت: تیم پاورلیفتینگ زنجان با توجه به شایستگی هایی که دارد در صورت اعزام به رقابت ها، می تواند برای استان فخرآفرین باشد.
نیکخواه، افزود: رقابت های پاورلیفتینگ، فرصتی مناسب برای این رشته ورزشی زنجان است تا ورزشکاران بتوانند توانمندی های بالای خود را به رخ حریفان قدر و مطرح بکشند.
به گزارش ایرنا، تیم زنجان در رقابت های قهرمانی پاورلیفتینگ بدون لوازم باشگاه های ایران که با حضور 324 ورزشکار در قالب 39 تیم از 15 تا 17 آذر امسال در سالن 6 هزار نفری مجموعه ورزشی انقلاب زنجان برگزار شد در رده پیشکسوتان و جوانان به مقام نخست و دوم دست یافت و نوجوانان و بزرگسالان نیز در جایگاه چهارم ایستاد.
در زمان حاضر بیش از 120 باشگاه بدنسازی و پرورش اندام در سطح استان فعال است و 10 هزار ورزشکار نیز به صورت رسمی و بیمه شده و تحت پوشش هیات در باشگاه های بدنسازی و پرورش اندام این استان فعالیت می کنند که هفت هزار نفر آنان مرد و مابقی نیز زن هستند.
تمام شهرستان های استان زنجان در رشته بدنسازی و پرورش اندام فعال هستند و به منظور تمرکززدایی تصمیم بر این است که مسابقات استانی این رشته ورزشی به ترتیب در سایر شهرستان ها نیز برگزار شود.
6084/6085

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *