پازاج: باید از همه ظرفیت های کشتی فرنگی استفاده کرد


«احد پازاج» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص مجوز حضور «یوسف قادریان» دارنده مدال برنز جهان در مرحله نهایی باوجود عملکرد نامطلوبش در مسابقات گذشته افزود: شورای فنی در جلسه خود به این نتیجه رسیده بود که در 82 کیلوگرم به قادریان نیاز داریم و از سوی دیگر او بعد از مرحله نخست انتخابی، نامه ای را مبنی بر مصدومیت از ناحیه کمر ارائه کرده بود.
وی اظهار داشت: مصدومیت او از نظر کمیته پزشکی موجه بود و به همین دلیل شورا مجوز حضور در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی را ارائه کرد و از سوی دیگر قادریان یکی از سرمایه های کشتی فرنگی است و باید او را حفظ کرد تا دوباره به روزهای اوج خود بازگردد.
پازاچ در خصوص «سعید عبدولی» دارنده مدال برنز المپیک و طلای قهرمانی جهان نیز گفت: او جزو منتخبان مرحله نهایی انتخابی تیم ملی است و البته با توجه به شرایط وزن به نظر نمی رسد که در وزن 77 کیلوگرم کشتی بگیرد و با توجه به اینکه مرحله نهایی هنوز شروع نشده، نمی توانیم در این خصوص صحبت کنیم.
سرمربی اسبق تیم ملی کشتی فرنگی ایران در خصوص مجوز حضور «فرشاد بلفکه» دارنده مدال برنز امیدهای جهان در وزن 72 کیلوگرم علیرغم خداحافظی او از میادین یادآور شد: بلفکه در مرحله نخست انتخابی تیم ملی در وزن 77 کیلوگرم کشتی گرفت و موفق نبود و شورای فنی این فرصت را به او داد تا در وزن اصلی خودش یعنی 72 کیلوگرم شانسش را در مرحله نهایی آزمایش کند.
وی بیان داشت: بلفکه مشکل وزنی دارد و کمی سنگین است و به خاطر راحتی کارش به وزن 77 کیلوگرم رفته بود.
پازاج ادامه داد: «مجید خلیلی» دیگر فرنگی کار وزن 72 کیلوگرم در مسابقات قهرمانی آسیا که اسفند سال 96 در قرقیزستان برگزار شد، مقابل حریف عنوان دار ژاپنی، باوجود آنکه کشتی خوبی گرفت، اما نتیجه را به دلیل کم تجربگی واگذار کرد. از سوی دیگر کشتی گیرانی همچون بلفکه و خلیلی و سایر نمایندگان ایران در وزن 72 کیلوگرم، همه در یک سطح هستند و باید فرصت دوباره برای رقابت را به آنان بدهیم تا نفر برتر برای مسابقات پیش رو انتخاب شود.
وی در خصوص حضور فرنگی کاران نامداری همچون «قاسم رضایی»، «امید نوروزی» و «حمید سوریان» در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی نیز گفت: همه آنها از سرمایه های کشتی ایران هستند که زحمات زیادی برای اعتلای این رشته کشیده اند و سهمیه حضور در مرحله نهایی را نیز دارند که امیدوارم بتوانند در این مسابقات حضور یابند.
پازاج بیان داشت: البته با قاسم رضایی در جلسه هفته گذشته کمیسیون ورزشکاران صحبتی داشتم که به نظر نمی رسد در مرحله نهایی حضور یابد و پیش از عید نیز امید نوروزی اعلام کرده بود که تمریناتش را شروع کرده است.
مدیر تیم های ملی کشتی فرنگی بزرگسالان و امید ایران در مورد غیبت فرنگی کاران در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی نیز یادآور شد: افرادی که در مرحله نهایی غیبت داشته باشند دیگر شانسی برای حضور در تیم ملی نخواهند داشت. شاید در مرحله نخست انتخابی برخی مدعیان آسیب دیده بودند، اما با توجه به زمان کم تا بازی های آسیایی، به نظر نمی رسد که دیگر فرصتی به غایبان داده شود و طبق مقررات و فرایند، نفرات برتر انتخاب خواهند شد.
وی ادامه داد: امیدوارم که مرحله نهایی تیم ملی در شرایطی خوب و سطح کیفی فنی بالا برگزار شود و همچون مرحله نخست انتخابی با حضور علاقمندان در سالن شهدای هفتم تیر تهران، کشتی دوباره روزهای پرامید و خوبی را به خود ببیند.
پازاج بیان داشت: چندین سال مسابقاتی با چنین کیفیتی در داخل کشور نداشتیم و به طور حتم مسابقات خوب، سخت و سنگینی را در مرحله نهایی انتخابی شاهد خواهیم بود.
فرنگی کار اردبیلی سال های دور تیم ملی، در خصوص نامزدی شهرش برای برگزاری جام جهانی گفت: آنچه که اکنون بیش از هر چیزی اهمیت دارد، میزبانی شایسته کشورمان از جام جهانی است و اردبیل به عنوان استانی که ظرفیت های خوب زیادی در ورزش دارد امیدوارم بتواند میزبان خوبی باشد.
مرحله نهایی انتخابی تیم های ملی برای شرکت در بازی های آسیایی جاکارتا و رقابت های جهانی مجارستان روزهای پنجشنبه و جمعه (20 و 21 اردیبهشت) با حضور 108 کشتی گیر در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار خواهد شد.
مرحله نخست انتخابی تیم های ملی کشتی روزهای 30 و 31 فروردین در همین مکان برگزار شده بود.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *