پازاج: بازی های آسیایی جای کسب تجربه نیست


پازاج روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: نفرات منتخب تیم ملی در بازی های آسیایی بر اساس فرایند انتخاب شدند. حضور در مسابقات انتخابی، تورنمنت های بین المللی، نظم و انضباط اردوی و آمادگی جسمانی از جمله شاخص های مورد نظر برای انتخاب نفرات اصلی تیم ملی بود که با نظر کادر فنی و موافقت شورای فنی انجام شد.
وی در خصوص برخی انتقادات در خصوص انتخاب «محمدعلی گرایی» و «بهنام مهدیزاده» به ترتیب در وزن های 77 و 130 کیلوگرم اظهار داشت: گرایی با توجه به نتایج خوب آسیایی و همچنین مدال برنز در پیکارهای قهرمانی جهان و همچنین مهدیزاده نیز به دلیل داشتن تجربه چندین ساله در مسابقات قهرمانی آسیا برای حضور در بازی های آسیایی انتخاب شدند.
سرمربی اسبق تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ادامه داد: کادر فنی و شورای فنی تیم های ملی نظرشان این بود که گرایی و مهدیزاده به بازی های آسیایی بروند چرا که بازی های آسیایی جای تجربه کسب کردن نیست.
وی در عین حال گفت: با موافقت شورای فنی «پژمان پشتام» و «شهاب قوره جیلی» دیگر مدعیان وزن های 77 و 130 کیلوگرم در پیکارهای قهرمانی سال 2018 بوداپست مجارستان حضور خواهند یافت.
پازاج با تاکید بر اینکه نتایج ملی پوشان در بازی های آسیایی یکی از فاکتورهای انتخابی برای پیکارهای قهرمانی جهان است، تصریح کرد: بعد از بازی های آسیایی، اردوی تیم ملی برای پیکارهای قهرمانی جهان آغاز خواهد شد و پس از بررسی مجدد و جمع بندی در خصوص نفرات اصلی، موارد به اطلاع شورای فنی خواهد رسید.
وی از حضور تیم منتخب کشتی فرنگی در رقابت های بین المللی «پیت لازینسکی» که شهریور ماه در لهستان برگزار می شود، خبر داد و گفت: برای شناخت ترکیب اصلی تیم ملی در پیکارهای قهرمانی جهان در برخی وزن ها اگر ابهاماتی وجود داشته باشد، مدعیان در این تورنمنت مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.
مهرداد مردانی (60 کیلوگرم)، محمدرضا گرایی (67 کیلوگرم)، محمد علی گرایی (77 کیلوگرم)، حسین نوری (87 کیلوگرم)، علی اکبر حیدری (97 کیلوگرم) و بهنام مهدیزاده (130 کیلوگرم) شش ملی پوش اعزامی کشتی فرنگی ایران به بازی های آسیایی هستند.
همچنین کشتی فرنگی در جاکارتا با مسابقات وزن های 60 و 67 کیلوگرم از 30 مرداد آغاز می شود و مسابقات وزن های 77، 87، 97 و 130 کیلوگرم نیز روز 31 مرداد برگزار خواهد شد.
این مسابقات از ساعت 13 تا 17 و 19 تا 21 به وقت محلی در سالن مرکزی جاکارتا بر روی دو تشک برگزار خواهد شد و فاصله سالن تا دهکده بازی ها 15 کیلومتر است.
در هفدهمین دوره بازی های آسیایی با اعزام هفت فرنگی کاران در هفت وزن دو نشان طلا و پنج برنز به سبد ایران اضافه شد.
بازی های آسیایی 2018 از 27 مرداد تا 11 شهریور ماه امسال در 40 رشته، 462 ماده ورزشی و با حضور بیش از 11 هزار ورزشکار از 45 کشور آسیایی در جاکارتا، پالمبانگ و هفت شهر حومه جاکارتا برگزار خواهد شد.
کاروان 631 نفره ایران هم با 282 ورزشکار مرد، 97 ورزشکار زن، 193سرپرست، مربی، کادر اجرایی، 30 داور و 29 رئیس فدراسیون در 38 رشته به این آوردگاه قاره کهن اعزام می شوند.
ورزشی**1067**1368**3404

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *